Spomínate si, čo ste robili pred 9timi rokmi?

Spomínate si, čo ste robili pred 9timi rokmi? Ja a zopár šťastlivcov si dátum 19.8.2006 určite drží v pamäti. V tento deň totiž na letisko M.R.Štefánika zavítala skupina japonských turistov. Na tom by neboli nič zvláštne, keby neprileteli Boeingom 747 spoločnosti JAL. Vďaka ochote pracovníkov letiska bol dokonca usporiadaný spotterský event – fotenie príletu a odletu priamo z plochy.

Bolo to ešte v dobách keď ste mohli na letisku pozorovať Lufthansu na jej pravidelných letoch do Mníchova, Sky Europe v plnej kráse a aj Air Slovakiu z ich Boeingom 737-200. Skupina fanúšikov letectva dostala príležitosť toto všetko zažiť na vlastné oči z blízkosti niekoľkých metrov.

Prílet sme sledovali a fotografovali od meteo-veže. Po zachytení príletu priamo z „prvého radu“ sme dostali šancu sa prejsť po approne a sledovať život letiska počas letného obdobia plného chartrovych letov.

Ako som už spomenul, bolo to v dobách rozmachu letiska a preto sme sa nenudili. Airbus A320 od Austrian-u, MD-83 MAP Jet, Air Tomisko s Il-76 a kopa ďalších.
Verím tomu, že každý z účastníkov si prišiel na svoje.

©2021 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?