Riadiaci letovej prevádzky

Informácie o pracovnom mieste
Náplň práce, právomoci a zodpovednosti
Riadiaci letovej prevádzky pri riadení letovej prevádzky zabezpečuje jej bezpečnosť a plynulosť vo vzdušnom priestore SR a v blízkosti letísk s civilnou letovou prevádzkou. Udržuje predpísanú minimálnu vzdialenosť (rozstup) medzi jednotlivými lietadlami a naviguje ich po letových tratiach v príslušných letových hladinách. Zároveň zodpovedá za bezpečnosť príletov, odletov a pohybov lietadiel po letiskových plochách. Okrem bezpečnosti letovej prevádzky riadiaci letovej prevádzky pomocou týchto činností zabezpečuje vysokú priepustnosť vzdušného priestoru. Výkon práce je spojený s vysokými nárokmi na osobné vlastnosti, vedomosti a zručnosti, ako aj na osobnú zodpovednosť. Uvedené činnosti sa vykonávajú 24 hodín denne.
Predpokladom na výkon práce ATCO je absolvovanie a úspešné ukončenie výcvikového kurzu schváleného kompetentným orgánom a získanie kvalifikácie riadiaceho letovej prevádzky. Dĺžka výcvikového kurzu je cca 2 roky. Úvodná časť (cca 6 mesiacov) prebieha v Bratislave prezenčnou formou. Následný výcvik prebieha v mieste výkonu práce. Miesto výkonu práce bude stanovené v závere výberového konania, hľadáme flexibilných uchádzačov, ktorí sú ochotní sa vybranému miestu výkonu práce prispôsobiť. Možné miesto výkonu práce: Bratislava, Košice, Poprad, Žilina alebo Piešťany. Výcvikový kurz prebieha v rámci pracovného pomeru.
Zamestnanecké výhody, benefity
podľa kolektívnej zmluvy
Informácie o výberovom konaní
Podmienky zaradenia uchádzača do výberového konania:
vyplnenie dotazníka do 31.01.2019. Po stlačení červeného reakčného tlačidla v dolnej časti inzercie POSLAŤ SPOLOČNOSTI ŽIVOTOPIS budete presmerovaný na dotazník

Na základe posúdenia predložených materiálov si vyhradzujeme právo vykonať užší výber v zmysle interných predpisov a kontaktovať len vybraných uchádzačov .

Upozorňujeme, že v zmysle týchto predpisov do výberového konania nezaradíme uchádzača, ktorý bol zaradený do výcviku ATCO v minulosti u iného poskytovateľa leteckých navigačných služieb a nezískal predpísanú kvalifikačnú kategóriu s príslušnými doložkami alebo bol v minulosti neúspešný v testoch FEAST. Uchádzač, ktorý úspešne absolvoval testy FEAST v minulosti, bude do výberového konania zaradený, ak sú výsledky na úrovni požadovanej v tomto výberovom konaní. Testy FEAST nie je možné opakovať.

Pred prihlásením sa do výberového konania je potrebné si preštudovať naše stránky – sekciu práca riadiaceho letovej prevádzky – http://www.lps.sk/sk/kariera/praca-r…
Predpokladaný termín ukončenia výberového konania 28.2.2019
Požiadavky na zamestnanca
Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa
Jazykové znalosti Anglický jazyk – Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk – Stredne pokročilý (B2)
Pozícia je vhodná pre absolventa Áno
Osobnostné predpoklady a zručnosti
Požiadavky na uchádzača: Trestná bezúhonnosť

Znalosť slovenského jazyka: maturitná skúška zo slovenského jazyka alebo iná skúška preukazujúca úroveň slovenského jazyka minimálne na úrovni B2 (CEFR)

Osobnostné predpoklady: výborná krátkodobá pamäť, priestorová predstavivosť a orientácia, komunikatívnosť, plynulosť verbálneho prejavu, schopnosť uplatňovania poznatkov a skúseností v praxi, samostatnosť, stresová tolerancia, schopnosť zvládnuť vysokú pracovnú záťaž, zodpovednosť, spoľahlivosť, precíznosť a systematickosť, vysoké pracovné nasadenie, zmysel pre povinnosť a sebadisciplína.

Viac informácií

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

©2019 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Log in with your credentials

Forgot your details?