Airbus A330 ČSA opäť v Bratislave

Po 4 rokoch, 6 mesiacoch a 5 dňoch od prvého príletu lietadla Airbus A330-300 Českých Aerolínií registrácie OK-YBA sa dnes na Letisku Milana Rastislava Štefánika v Bratislave toto lietadlo opäť ukázalo. Stalo sa tak v rámci špeciálneho letu, primárne určeného na výcvik posádok. Na tom by nebolo nič nezvyklé, ale ČSA túto príležitosť využilo ako sa patrí a ponúklo ho za zvýhodnenú cenu fanúšikom letectva. 253 z nich šancu využilo a zúčastnilo sa letu CSA2018 z Prahy do Bratislavy a následne letu CSA2019 z Bratislavy do Prahy.

Krátko po jedenástej hodine sa podvozok dotkol betónu dráhy 22 v Bratislave. Na spotterskej vyhliadke a pri plote ho očakávalo niekoľko spotterov. Lietadlo po pristátí prerolovalo cez taxovačku D, dráhu 31 a taxovačku F na stojánku pod vežou. Po pristavení schodov nám bolo umožnené navštíviť kabínu pilotov. Po našej návšteve kokpitu už nič nebránilo pasažierom, aby vystúpili na plochu bratislavského letiska a mohli si urobit fotky na pamiatku. Ľudia sa rozbehli po ploche a fotili si lietadlo zo všetkých smerov a strán.

Nám sa navyše podarilo dozvedieť sa zopár zaujímavých informácií – napríklad, že lietadlo ešte dnes odlietalo do Soulu na technickú prehliadku. Alebo že let slúžil aj pre výcvik posádok Travel Service, pretože poľská pobočka tejto leteckej spoločnosti obdrží začiatkom novembra rovnaký Airbus A330, ktorý bude zabezpečovať lety do exotických destinácií (Karibik, Thajsko, …).

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?