Zachraňujeme Fokker 100

Pomôžete nám zachrániť lietadlo pred zošrotovaním?

Máme vyzbieraných 12.066 EUR z 15.000 EUR

measure_12066

Pomôcť urobiť dobrý skutok a neposlať ma do šrotu môžete urobiť práve tu.
Každý finančný príspevok bude cez Paypal presmerovaný na transparentný účet Airliners.sk (SK86 8330 0000 0023 0181 9991). Na uvedený účet môžete rovnako prispieť pomocou platobného príkazu ľubovoľnou sumou.

O ostatné sa postará OZ Airliners.sk, ktoré mi vďaka tejto finančnej zbierke zabezpečí, v spolupráci s Austrian Technik Bratislava a Letiskom Slávnica, prevoz do môjho nového domova – leteckého múzea na letisku Slávnica. OZ Airliners.sk sa tu stará o exponáty dopravných lietadiel (Tupolev TU134, Avia AV14-S a Lisunov LI2) a už niekoľko rokov im dopraje kvalitné umytie pred začiatkom letnej múzejnej sezóny.

O projekte

Som lietadlo typu Fokker 100. Týmto životopisom sa uchádzam o vašu priazeň a moju záchranu. Mám výrobné číslo (MSN) 11359 a bolo som testované pod registračkou PH-EZG. Možno ste ma stretli počas vašich ciest po zahraničí.

Lietalo som s prestávkami 29 rokov pod  týmito registračkami a vo farbách nasledujúcich spoločností:

  • N1406A American Airlines (október 1991 – marec 2004)
  • C-GKZE Jetsgo (marec 2004 – január 2005)
  • N1406A WFBN Wells Fargo Bank Northwest (január 2005 – september 2005)
  • PH-ZFM Fokker Services (september 2005 – december 2005)
  • OE-LVJ Austrian Arrows/Austrian Airlines (december 2005 – august 2019)
  • VH-UQP Alliance Airlines (august 2019 – apríl 2020)
  • OE-IMX Alliance Aviation Slovakia (od apríla 2020)

Mám svetové skúsenosti. Necitím sa však na to, aby som skončilo na šrotovisku. Teším sa, že sa našli dobrí ľudia, ktorí ma chcú bezpečne previezť do leteckého múzea nachádzajúceho sa na letisku Slávnica. Sami to však nezvládnu. Potrebujú vašu pomoc, a preto sa rozhodli založiť túto finančnú zbierku. Vaším príspevkom urobíte radosť nielen mne, ale aj sebe, pretože každá suma zahŕňa odmenu. Mňa najviac poteší, ak sa prevoz do leteckého múzea podarí a keď ma prídete pozrieť. Vraj tam čapujú skvelú kofolu!

Prezradím aj niečo o OZ Airliners.sk: je to občianske združenie, ktorého cieľom je spolupráca s laickou ako aj s odbornou verejnosťou tj. s letiskami, aeroklubmi, modelármi a ďalšími organizáciami, ktoré súvisia s letectvom. Jeho členovia sa snažia uľahčiť spotterom prístup k lietadlám a foteniu. Príkladom je osadenie spotterských priezorov alebo vybudovanie spotterskej vyhliadky na bratislavskom letisku.

Takmer každý rok potešia aj kalendárom s ich najnovšími spotterskými úlovkami. Takisto majú radosť, keď môžu k ich hobby pritiahnuť nových ľudí, ukázať im krásy letectva, lietania, lietadiel a všetkého s tým spojeného. Pridať sa môžete aj Vy -fejsbúk skupina Airliners.sk združuje takmer tri tisíc ľudí, ktorých lietanie a letectvo bavia.

Pomôcť urobiť dobrý skutok a neposlať ma do šrotu môžete urobiť práve tu.
O ostatné sa postará OZ Airliners.sk, ktoré mi vďaka tejto finančnej zbierke zabezpečí, v spolupráci s Austrian Technik Bratislava a Letiskom Slávnica, prevoz do môjho nového domova – leteckého múzea na letisku Slávnica. OZ Airliners.sk sa tu stará o exponáty dopravných lietadiel (Tupolev TU134, Avia AV14-S a Lisunov LI2) a už niekoľko rokov im dopraje kvalitné umytie pred začiatkom letnej múzejnej sezóny.

Mám svetovú históriu. A chcelo by som byť súčasťou aj tej Vašej. Za Vaše príspevky v mene OZ Airliners.sk, ATB a Letiska Slávnica Vám z hĺbky všetkých mojich súčiastok ďakujem a budem sa tešiť, ak sa na mňa prídete pozrieť.
www.airliners.sk
www.atb.sk
www.akdubnica.sk

Odmeny

Dajte si na letisku Slávnica veľkú kofolu na náš účet.

Magnetka, ktorá vám bude pripomínať, ako ste podporili skvelú vec a zachránili lietadlo pred zošrotovaním.

Klasický letecký prívesok “Remove before flight” nemôže chýbať na žiadnom ruksaku alebo taške. Pripomenie vám, že ste podporili správnu vec.

Každý dúšok vašej rannej kávy vám pripomenie, že Fokker 100 sa vyhol svojmu osudu a neskončil rozrezaný na kusy.

Oblečte si spomienkové tričko, v ktorom budete za kráľa – každý sa bude pýtať na to, ako ste zachránili lietadlo.

Tričko, hrnček, kľúčenka, magnetka a veľká kofola. Skvelé kombo, ktoré poteší každého fanúšika lietania a lietadiel.

Pozrite sa z vtáčej perspektívy na to, čo ste dokázali – zachránený Fokker a ďalšie lietadlá v leteckom múzeu, ale nie len to. 15 minutový vyhliadkový let sme pre vás pripravili v spolupráci s letiskom Slávnica. Môžete si so sebou zobrať až dvoch spoluvyhliadkárov. K tomu vám pribalíme 3x kľúčenku a magnetku.

Pozrite sa z vtáčej perspektívy na to, čo ste dokázali – zachránený Fokker a ďalšie lietadlá v leteckom múzeu, ale nie len to. 30 minutový vyhliadkový let sme pre vás pripravili v spolupráci s letiskom Slávnica. Môžete si so sebou zobrať až dvoch spoluvyhliadkárov. K tomu vám pribalíme 3x kľúčenku a magnetku.

Kto si môže povedať, že skákal z lietadla? Predsa ten, kto podporil dobrú vec a zachránil lietadlo. K tomu vám pribalíme tričko, hrnček, kľúčenku a magnetku.

Staňte sa unikátom – vaše meno alebo meno vašej spoločnosti bude naveky spojené so skvelou vecou – záchranou lietadla. Bude súčasťou pamätnej tabule, ktorá bude pripomínať túto unikátnu akciu.
K tomu vám pribalíme tričko, kľúčenku, magnetku, hrnček a tričko.

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?