Aj fotky majú dušu

Tak ako má každé lietadlo svoju dušu, s fotografiami lietadiel je to rovnaké. Aspoň pre niektorých. Keď človek odfotí lietadlo a fotka sa podarí, je šťastný. O to viac sa teší, ak cvakne niečo zaujímavé, niečo, čo sa neobjavuje na letiskách každý deň.

Preto keď sme v roku 2007 absolvovali prvý spoločný výlet do Viedne, bol som rád, že sa nám podarilo zachytiť Boeing 737. Na tom by nebolo nič výnimočné, avšak išlo o bývalý stroj spoločnosti Slovenské Aerolínie – OM-AAD. Teraz už bol ale bez označenia slovenskej spoločnosti a s americkou registráciou na ceste k novému majiteľovi.

Na druhej strane fotenie lietadiel Austrian Arrows už začínalo byť nudné. Rovnaké typy, rovnaké farby. Avšak, po ôsmich rokoch, keď sa človek prehrabával v archíve, sa aj v tom čase nudné lietadlá, stali oveľa vzácnejšie.

Lietadlá De Havilland Canada DHC-8-300 patrili najskôr pod Tyrolean Airways a po zlúčení zmenili farby a nápis na Austrian Arrows. Mne sa podarilo zatiaľ nájsť 7 kusov, z ich vtedajšej flotily – OE-LTF/H/J/K/L/N/O – a podľa stránky Planespotters.net sú všetky stále aktívne.

Pri pohľade na tie fotografie sa človeku vrátia aj spomienky na perfektne strávený čas. Síce bola zima ako hrom, nás hriala spoločná vašeň – lietadlá.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?