Aj o tomto je lietanie

SmartWings Boeing 737-800
Slovak travel..Oskar Majk-Tango Viktor Romeo…ready for pushback from appron 09..zero nine…slovak travel..ready for pushback…and taxiway to runway 31…ok …ready to push and starting engines……ladies and gentleman….a takto to začína.. každý jeden let do vzdialenej destinácie… kúpa letenky do vysnívanej destinácie… príchod na letisko a odbavenie batožiny.. ešte si dám pohárik pred odletom..nech mi to rýchlo ubehne a nemusím sa báť turbulencii a otravného dema čo robia tí štyria panáci…dookola ..ladies and gentleman… flight number TVQ 6015 is ready  to boarding..
ani nevies ako a ocitáš sa v autobuse plnom cudzích ľudí..teplo je neznesiteľné.. klíma beží na maximum..veď je leto…..sedadlo na letenke ti určuje kam sa zložíš a kde bude tvoje miesto po celú dobu letu… nastúpiš.. letuška a steward ti ukážu kde je tvoje miesto a kde si zložíš batožinu.. počkáš na ostatných cestujúcich až kym nepočuješ
signál v reprakoch..cabin crew..head count.. please..vtedy ťa prejde každá sranda a ty vieš že už je to reálne a že sedadlo v ktorom sedíš je tvoj blízky  kamarát..si spojený s tým strojom..so strojom Boeing 737-800, ktorý ťa odvezie tam kde si si kúpil letenku.2000 3000 4000 km od tvojho domova a zadarmo sa dozvieš aj dĺžku letu, maximálnu rýchlosť ,čas letu a možný servis ktorý ti ponúka táto spoločnosť. Info o miniaturach je samozrejmosťou.
Cabin Crew..ALL DOORS IN ARM POSITION AND CROSSCHECK..ozve sa kabinou lietadla, a vtedy ucítiš ten pocit, že tvoja cesta práve začala..po upozornení stewarda a posádky..zapínaš si bezpečnostný  pás. Zbytok posádky práve šaškuje s manuálom a maskou v ruke…ževraj.. bezpečnostné procedúry… pripútaný sedíš a ….po chvíli  ucítiš pohyb stroja  a tu prestáva pre teba sranda…rolujete po drahe.. rýchlosť sa zvyšuje…po chvíli uvidíš mesto ako malú dedinku.. vznášaš sa nad krajinou a vychutnávaš si svetlá noci.. celé mesto žiari ako jeden meteor…no v lietadle je stále tma.. čakáš, že sa rozsvieti ale jedine svetlo co svieti  sú.. emergency exit.. núdzové úniky… stále čakáš. Čo bude? Nervozita z tmy naberá obrátky…. už dávno si mal rozbalovať rožok alebo lepeňák z domu..a čakať na servis letušky..na bagetu ktorá ťa zasýti.. prípadne sa doraziť kávou a čajom.. všetko naraz.. pretože..si si to zaplatil a si Slovák…v tme sa ti mihne postava letušky a stewarda ktorý okolo teba prejde.
Pýtaš sa čo sa deje..no odpoveď je jednoduchá: Zostaňte na svojich miestach, všetko je v poriadku.. odpovieš…no v mysli máš info od kapitána, že je problém s podvozkom..nezasunul sa po vzlete..ale steward sa tvári profesionálne.. nedá na sebe nič vidieť… až po chvíli sa dozvieš, že s tvojim lietadlom nieje niečo v poriadku a že tvoja dovolenka je v nedohľadne.. avšak.. nieje stratená… máš potrebu ísť na toaletu.. predbiehaš sa s malými deťmi..asertivita stewarda ti nič nevraví…tak asi musí pridať na hlase..aby ťa to uzemnilo….. ostávaš paralyzovaný správaním letusiek a celej posádky..nezostáva ti nič iné ako..rešpekt..
chceš si predsa ešte užiť dovolenku..po hodine krúženia nad odletovou destináciou cítiš že lietadlo klesá..a pilot informuje o závažnosti situácie..bude sa pristávať..no tvoj raj to nieje..vitaj späť doma..dozvedáš sa.. dámy a páni. Z dôvodu poruchy na lietadle sme boli nútený pristáť v domácej destinácii.. avšak vaša  cesta bude pokračovať po prestupe do iného lietadla a preložení batožiny , výmene posádky.. až potom sa ti rozsvieti že..aha..veď vraveli.. problém s podvozkom…pomaly vystupuješ z lietadla..a oproti stojí druhé.. ktoré ťa určite odvezie do vysnívanej destinácie a bez problémov…

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

©2020 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Log in with your credentials

Forgot your details?