Ako sa umývajú lietadlá – 2018

Partička nadšencov letectva združená pod airliners.sk sa opäť dohodla na spoločnom stretnutí – tentokrát na čistení muzeálneho leteckého exponátu TU134A v Slávnici. Sobota 9. júna 2018 bola priam stvorená pre túto akciu, pretože počasie vyšlo na výbornú. Bolo síce pod mrakom, ale nepršalo a veru ani slnko nechýbalo, lebo tepla bolo dosť, hlavne od práce. Pred rokom sme sa tu tiež dohodli na čistení a všetci môžeme potvrdiť, že je to zážitok, pretože vidieť zblízka dopravné lietadlo, alebo sedieť v ňom je síce príťažlivé, ale opísať pocit, kedy môžete loziť po trupe a krídlach lietadla a vidieť ho tak netradične z iného pohľadu je pre nadšencov letectva neopísateľný zážitok. Túto možnosť majú len leteckí opravári, výrobcovia alebo údržbári lietadiel.

TU134A dostal nový náter a od toho momentu sa stal dominantou celého leteckého múzea v Slávnici. Lenže na krásu a trvanlivosť laku a farieb sa podpisuje čas aj počasie, je potrebné sa o túto krásku starať. Každý dopravný prostriedok ak chce byť príťažlivý, potrebuje aj údržbu čistením.

Preto vždy začiatkom leta prídeme a pripravíme bieločervenú okrídlenú krásku Slávnice na obdiv všetkým priaznivcom letectva. Pred rokom sme sa len zoznamovali, čo všetko také čistenie obnáša, tento rok sme si to precvičili znovu a o rok plánujeme dať šancu aj tým, ktorí si ten pocit dotyku s krídlami radi užijú. A že sme si to užili aj my, svedčí množstvo fotografií aj z dronu, za čo ďakujeme p. A. Liškovi.

Na budúci rok (2019) dáme včas vedieť termín čistenia, aby ste i vy mali možnosť vychutnať si atmosféru veselej partie, vyskúšať si, aké je čistiť lietadlo (oproti autu) a urobiť si kopec netradičných selfie na facebook, instagram alebo do súkromnej zbierky. Bude sa na vás tešiť team airliners.sk a členovia aeroklubu Slávnica.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?