American Airlines zahájili lety do Prahy

Prílet American Airlines z Filadelfie

Najväčšia svetová letecká spoločnosť American Airlines ešte viac zbližuje Českú republiku s USA. V sobotu 5. mája zahájila priame letecké spolenie medzi Letiskom Václava Havla Praha (PRG) a medzinárodným letiskom Filadelfia (PHL). Lety zabezpečujú lietadlá typu Boeing 767-300. Na inauguračnom lete sa objavilo lietadlo registrácie N388AA, ktoré má už 24 rokov.

Základná konfigurácia lietadla je 28 sedadiel obchodnej triedy a 181 sedadiel turistickej triedy. Každé sedadlo obchodnej triedy je prístupné z uličky a umožňuje polohovanie až do lie-flat polohy. Každé je vybavené tabletom Samsung Galaxy s ponukou najnovších filmov, TV programov, hier, hudby a kníh.

21 sedadiel ekonomickej triedy má označenie Main Cabin Extra a ponúkajú cestujúcim až o 18 centimetrov viac priestoru pre nohu. Na palube je taktiež WiFi pripojenie.

Mapa letu American Airlines Filadelfia-Praha

Letisko Filadelfia je najväčší letecký hub v severovýchodnej Amerike. Až 70% všetkých cestujúcich, ktorí prechádzajú týmto letiskom letia práve leteckou spoločnosťou American Airlines. Letisko je hlavný prestupný uzol American Airlines pre lety do Európy.

Letový poriadok linky : PRG-PHL PHL-PRG
Odlet PRG 11:30 Prílet PHL 18:30
Odlet PHL 15:10 Prílet PRG 9:05 (nasledujúceho dňa)

Vďaka Letisku Václava Havla Praha malo Airliners.sk možnosť sa zúčastniť príletu inauguračného letu z Filadelfie. Musíme vyzdvihnúť mieru profesionality, s ktorou sa letisko na túto udalosť pripravilo. Všimli sme si napríklad, že vodná slávobrána bola špeciálne koordinovaná hasičmi tak, aby bol výsledný efekt ešte impozantnejší. Rovnako nás milo prekvapil záujem médií a spotterov. Prílet a odlet sledovalo z spotterskej vyhliadky v Kněževsi množstvo spotterov a fanúšikov letectva.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?