Austrian Airlines prichádza so zmenami

Austrian Airlines De Havilland Canada DHC-8-402Q Dash 8

Zástupcovia dcérskej spoločnosti Lufthansy – Austrian Airlines včera na tlačovej prezentovali plánované zmeny vo fungovaní spoločnosti. Vrámci optimalizácie nákladov dôjde k výmene lietadiel typu Bombardier Dash 8 Q400 Airbusmi A320. Z dôvodu týchto zmien Austrian pristupuje k uzavretiu 6 báz posádok – konkrétne Altenrheim (vo Švajčiarsku na hraniciach s Rakúskom), Graz, Innsbruck, Klagenfurt, Linz a Salzburg. V bázach pracuje približne 200 členov posádok (50 pilotov a 150 členov palubného personálu). Presunutím posádok do Viedne má dôjsť k dramatikým úsporám na cestovných nákladoch. Austrian ponúka dotknutým zamestnancom možnosť presunúť sa do Viedne.

Austrian Airlines De Havilland Canada DHC-8-402Q Dash 8

Austrian Airlines De Havilland Canada DHC-8-402Q Dash 8

4 lietadlá typu Dash 8 Q400 a 2 Embraery E195 budú presunuté do Viedne. Na druhej strane letecké spoločnosti pod krídlami Lufthansy (napríklad Eurowings) budú operovať 18 denných letov medzi bázami v Nemecku (Frankfurt, Stuttgart a Dusseldorf) a bývalými bázami Austrianu.

Centralizácia lietadiel má prispieť k zvýšeniu konkurencieschopnosti a k boju s rozširujúcim sa množstvom low-cost operátorov, ktorí v poslednom období berú Viedeň útokom.

18 Dashov, ktorých sa chce Austrian zbaviť do roku 2021, plánuje nahradiť 10 Airbusmi A320. Dôjde tak k navýšeniu kapacity približne o 10%. Vďaka tomuto kroku sa rozrastie flotila Airbusov A320 z 36 na 46 lietadiel. Nebude sa jednať o nové lietadlá. Predpokladané náklady na výmenu sú približne 200 miliónov EUR.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?