Austrian ruší od jesene viacero letov

Austrian Airlines

Austrian Airlines potvrdili, že s príchodom zimného letového poriadku (28. októbra 2018) prichádzajú so zmenami v diaľkových letov. Zmeny sa negatívne dotknú nasledovných letov:

Viedeň – Hong Kong (doteraz operovaný 5x týždenne)
Viedeň – Havana (doteraz operovaný 1x týždenne)
Viedeň – Colombo (doteraz operovaný 1x týždenne)
Viedeň – Shiraz – Esfahan – Viedeň (doteraz operovaný 4x týždenne) zrušené od 15. septembra 2018
Viedeň – Miami (doteraz operovaný celoročne 6x týždenne, prejde iba na lety v letnom letovom poriadku)
Viedeň – Linz

Aby sme nehovorili len o negatívnych zmenách. Orientácia leteckej spoločnosti Austrian Airlines sa upriami na Severnú Ameriku a Čínu. Tu dochádza k navyšovaniu letov do destinácií.

Viedeň – Chicago (denne)
Viedeň – Newark (6x za týždeň)
Viedeň – New York (JFK) (6x za týždeň)
Viedeň – Toronto (5x za týždeň)
Viedeň – Peking (5x za týždeň)
Viedeň – Shanghai (5x za týždeň)
Viedeň – Kapské mesto (doteraz operovaný iba v letnom letovom poriadku)

Vrámci ohlásenia zmien predstavitelia Austrian Airlines ohlásili dvojciferný rast prepravených cestujúcich na linke Viedeň – Linz, ktorá je ale prevádzkovaná vlakom. Služba s názvom AIRail je prevádzkovaná v spolupráci s rakúskymi železnicami a spája Linz a Viedeň 16 vlakmi. Trasa Salzburg – Viedeň je prevádzkovaná 3x za deň. Výhodou pre cestujúcich je možnosť zakúpiť si lístok na vlak vrámci stránky austrian.com spolu s klasickými trasami operovanými lietadlami (aj na jednej letenke). Cestujúci tak má právo na prebookovanie na najbližší voľný let v prípade zmeškania letu/vlaku. Cestujúci má rovnako nárok na míle do programu Miles & More.

Pokiaľ začínate svoju cestu práve vlakom AIRail, dostanete na stanici priamo palubnú vstupenku na nasledujúci let z Viedne. Spolu s lístkom dostanete aj poukážku na občerstvenie v reštaurácii na stanici, resp priamo vo vlaku. Počas cesty je možné bezplatné pripojenie na internet cez Wi-Fi. Cestujúci letiaci v obchodnej triede majú nárok vo vlaku na sedadlo v prvej triede, rovnako je možné sa občerstviť v salónikoch OBB na staniciach v Linzi a Salzburgu.

Cesta vlakom z Linzu do Viedne trvá 1:41, čo je porovnateľné s letom lietadlom, hlavne keď zvážite potrebu byť na letisku minimálne 45 minút pred odletom. Vlaky odchádzajú zo stanice na letisko vo Viedni každých 30 minút.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?