Boeing 737 MAX 8 vo flotile flydubai

Dubajská letecká show (Dubai Airshow) je miestom, kde letecké spoločnosti z Perzského zálivu radi nakupujú lietadlá, predvádzajú technologické novinky a hlavne uvádzajú letecké novinky do bežného, leteckého života. flydubai počas Dubajskej leteckej show v roku 2013 ale hlavne nakupovala. Predseda flydubai, šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum podpísal 17. novembra 2013 objednávku na 76 kusov lietadla Boeing 737 MAX 8 v celkovej sume 11.4 miliardy dolárov. Dodávky nových lietadiel mali začať na prelome rokov 2016-2017.

Píše sa rok 2017 a 19. júla vzlieta prvé lietadlo z letiska Renton a smeruje do Seattlu. Na prelome júla a augusta už smeruje s registráciou A6-MAX cez Island do Jordánska, kde zostáva až do novembra. Oficiálne predstavenie pre verejnosť sa koná na Dubajskej leteckej show. Uzatvára sa tak obdobie čakania na prvé lietadlo a začína sa nová etapa. A6-MAX sa pridáva do flotily 58 lietadiel Boeing 737-800, ktoré lietajú do 95 miest v 44 krajinách. Linky smerujú na západe až do Českej republiky, na severe do Ruska, na východe do Thajska a na juhu až do Tanzánie.

Flydubai Boeing 737 MAX 8

Flydubai Boeing 737 MAX 8

To, čo cestujúcich zaujme hneď na prvom mieste je nové vnútorné vybavenie. Prešlo úplnou obmenou. 10 sedadiel obchodnej triedy je v konfigurácii 2 rady 2-2 a 1 rad 1-1. Nové full-flat sedadlá poskytujú vysokú dávku komfortu a hlavne súkromia, čo je skôr doménou wide-body lietadiel.

flydubai momentálne nasadzuje lietadlo primárne na lety do Bangkoku a Kuvajtu. Plány sú ale iné. Do konca roku 2017 flotilu doplní ďalších 6 lietadiel tohto typu a začnú sa vyskytovať na linkách do  Muscatu, Moskvy, Bahrainu, Bukurešti, Kievu a hlavne od 23. decembra bude Boeing 737 MAX 8 nasadzovaný aj na lety do Prahy.

Ak vám vŕta hlavou, kedy toto vynovené lietadlo uvidíme na letisku v Bratislave, musíme vás sklamať. flydubai naplánoval zatiaľ jediný let a to na 29. septembra 2018. Napriek tomu vám odporúčame sledovať flightradar24.com, môže dôjsť k neplánovanej operatívnej zmene lietadla.

Tags:

©2023 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?