Boeing B737-400 vo vlastníctve Go2Sky

V dnešnej dobe nie je veľmi zvykom, že si letecké spoločnosti lietadlo kúpia. Potrebnú lietadlovú kapacitu si skôr riešia prenájmom od rôznych leasingových spoločností. Prenájmom lietadla spoločnosť dokáže pokryť krátkodobú, ale aj strednodobú potrebu a samotnou kúpou lietadla riešia väčšinou dlhodobú potrebu. Na konci marca však Dopravný úrad Slovenskej Republiky publikoval novú verziu registra lietadiel, v ktorom sme si všimli, že jeden Boeing 737 predsa len zmenil majiteľa – slovenskú leteckú spoločnosť Go2Sky.

Konkrétne ide o Boeing Boeing 737-49R s výrobným a sériovým číslom 28882 / 2845, ktorý nesie registráciu OM-GTB. Podľa údajov zo siete FlightRadaru GTB-čka absolovovala potrebnú údržbu, tzv. “C-Check” v poľskom meste Rzeszow, takže je ako nová  a v súčasnosti je už v plnej prevádzke na letisku v Prahe, kde pokrýva letnú sezónnu potrebu českej spoločnosti ČSA Airlines. Lietadlo by malo z Prahy lietať na letiská v Kodani, Helsinkách, Bruseli, Ríme, Bukurešti, Miláne a Kieve.

Konfigurácia lietadla je 170Y, teda 170 sedačiek ekonomickej triedy. Lietadlo bolo vyrobené v roku 1997 a začalo teda svoj 22. rok v prevádzke. Od začiatku lietal pre spoločnosti ako ProAir, Sky Airlines, ale v rokoch 2001-2009 aj pre ČSA. Od roku 2014 bolo lietadlo pod taktovkou Go2Sky, ktorá ho z podstaty svojho podnikateľského modelu prenajímala rôznym leteckým spoločnostiam (napr. MistralAir). Na  začiatku roka 2018 sa ho však spoločnosť rozhodla odkúpiť do vlastníctva. GTB-čka je teda momentálne na Slovensku jediný komerčný Boeing, ktorý nielen lieta, ale je aj vlastnený jednou a tou istou leteckou spoločnosťou. Lietadlu teda prajeme mnoho nalietaných hodín bez technickej poruchy a veľa zarobených peňazí.

OM-GTB

 

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?