Boeing prevezme produkciu komerčných lietadiel Embraeru

Boeing 737NG (c) Boeing.com

Embraer a Boeing podpísali 5. júla tohto roku dlhoočakávané memorandum o porozumení. Boeing na základe tohto memoranda bude vlastniť 80% akcií spoločného podniku a Embraer 20% akcií. Je to odpoveď na prednedávnom oznámený vstup Airbusu do kanadského Bombardieru

Spoločný podnik bude vedený brazílskym manažérskym tímom, prezidentom a CEO. Divízia komerčných lietadiel značky Embraer bola ohodnotená na 4,75 miliardy dolárov. Očakávalo sa, že Boeing prevezme časť komerčných lietadiel značky Embraer a ten si ponechá divíziu vojenských a súkromných lietadiel. Na základe spoločnej dohody ale bude vytvorený druhý spoločný podnik, ktorý bude združovať vývoj a výrobu vojenských a súkromných lietadiel.

Boeing týmto krokom rozšíri svoje portfólio lietadiel o “malé lietadlá” s kapacitou od 70 cestujúcich a bude tak môcť konkurovať Airbusu.

Americká spoločnosť sa snažila o kúpu brazílskeho výrobci lietadiel už dávnejšie, ale narazila na brazílsku vládu, ktorá sa odmietala vzdať kontroly nad vojenskou divíziou.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?