Bratislava – Kyjev v prevádzke

BRATISLAVA, 17. 12. – Od dnes je obnovené priame letecké spojenie Bratislavy s Ukrajinou! Letecká spoločnosť Wizz Air spustila dnes, v sobotu 17. 12., novú priamu linku z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave do Kyjeva na Ukrajine s frekvenciou 2 x týždenne, každú sobotu a v utorok. Po letoch do Skopje v Macedónsku je to druhá linka, ktorú začína Wizz Air prevádzkovať z Bratislavy. Na budúci rok pridá ďalšie 3 nové letecké spojenia.

 O lety medzi Slovenskom a Ukrajinou je značný záujem. Prvý prílet z Kyjeva do Bratislavy mal obsadenosť 171 cestujúcich, na odlet z Bratislavy do Kyjeva sa registrovalo 177 pasažierov. Lety sú prevádzkované lietadlami typu Airbus A320 s kapacitou 180 miest na sedenie.

Linka W6 6275 odlieta z letiska Kyjev-Žuljany v utorky a soboty o 6.55 h s príletom do Bratislavy o 7.45 h. Z Bratislavy do Kyjeva odlieta linka W6 6276 vždy o 8.15 h s príletom do Kyjeva o 10.55 h.

 „V marci spustil Wizz Air svoju prvú linku z Bratislavy do Skopje a dnes s radosťou oznamujeme otvorenie nového leteckého spojenia s hlavným mestom Ukrajiny, Kyjevom. Kyjev je nádherným mestom s krásnou architektúrou, romantickými uličkami a malebným okolím rieky Dneper. Zároveň máme skvelé správy aj pre ďalší rok, v ktorom otvoríme z bratislavského letiska tri nové letecké linky do Tuzly, Klužu a Varšavy, a to od marca, resp. júna 2017,” povedala pri príležitosti inauguračného letu do Kyjeva riaditeľka komunikácie spoločnosti Wizz Air Tamara Vallois.

 Wizz Air potvrdzuje svoj záväzok voči Slovensku a rozširovaním svojej siete leteckých spojení napomáha k rozvoju turizmu aj obchodných vzťahov medzi krajinami. Naše posádky sa už teraz tešia na cestujúcich na palubách našich lietadiel. Letenky na všetky linky si možno rezervovať na wizzair.com za ceny už od 14,99 €,” dodala Tamara Vallois z Wizz Air.

Priame letecké spojenie z bratislavského letiska do Kyjeva a späť sa obnovuje po troch rokoch. „Po ukončení prevádzkovania letov spoločnosťou Air Onix na uvedenej trase v decembri 2013 sme si boli vedomí toho, že hlavné mesto Slovenska potrebuje mať priame letecké spojenie s hlavným mestom susediacej Ukrajiny. Veríme preto, že Slováci, ale nie len oni, privítajú, že sa nám podarilo toto letecké spojenie z Bratislavy spolu s Wizz Air ponúknuť,” povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík.

V roku 2017 bude Wizz Air prevádzkovať spolu 5 pravidelných liniek z Bratislavy. Okrem Skopje a Kyjeva, kam sa lieta 2 x v týždni, spustí od 10. marca 2017 lety do Klužu-Napoca (Koložváru) v Rumunsku s frekvenciou tiež 2 x týždenne, od 27. marca ponúkne Wizz lety do Tuzly v Bosne a Hercegovine 3 x týždenne a od 30. júna 2017 pridá linku do Varšavy so 4 letmi týždenne a rovnako aj späť z týchto destinácií. Letenky si možno vyhľadať cez uvedený link:

https://wizzair.com/sk-sk/informacie-a-sluzby/destinacie/casovy-harmonogram#/BTS/IEV/0/0/2016-12/2017-01

(c) Letisko Bratislava

(c) Letisko Bratislava

(zdroj: Letisko Bratislava)

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?