Cyprus Airways zahájili lety z Larnaky do Prahy

Letecká spoločnosť Cyprus Airways dnes zahájila lety z Larnaky do Prahy. Airbus A319 registrácie 5B-DCX vzlietol z Larnaky krátko po 11. hodine a na dráhu Letiska Václava Havla Praha dosadol o 13:40. Na lietadlo už čakali letiskoví hasiči a uvítací ceremoniál zahájili slávnostnou vodnou bránou. Letisko Praha zároveň privítalo cestujúcich v gate, kde prebehlo slávnostné prestrihnutie pásky.

Mapa letu z Larnaky do Prahy

Mapa letu z Larnaky do Prahy

Do 2. júla bude letecká spoločnosť lietať do Prahy každý piatok. Od. 2. júla bude navýšený počet letov na 2, keď bude linka spájajúca Larnaku a Prahu lietať v pondelok a piatok. Cestujúci budú tak mať príležitosť na trávenie predĺženého víkendu na Cypre.

Ceny spiatočných leteniek začínajú na cene 155 EUR vrátane tax a poplatkov. Na rezerváciu cestujúcim slúži stránka spoločnosti www.cyprusairways.com

Letecká spoločnosť Cyprus Airways bola založená v roku 1947 a prevádzkovala lety do januára 2015, keď došlo z dôvodu krachu leteckej spoločnosti k zastaveniu letov. Krach spôsobila požiadavka Európskej únie na vrátenie štátnej pomoci. Ministerstvo financií následne vyhlásilo obchodnú súťaž na prevádzku leteckej spoločnosti na obdobie 10 rokov. Výherca súťaže získal právo na použitie pôvodného názvu. Víťazom sa stala novozaložná spoločnosť Charlie Airlines, kde 60% hodnoty spoločnosti vlastnia lokálni podnikatelia a 40% vlastní ruská letecká spoločnosť S7 Airlines. Tá do tohto projektu poskytla 2 lietadlá Airbus A319 (5B-DCX a 5B-DCW), ktoré sú nasadzované na linky do Bejrútu, Chanie, Mníchova, Prahy, Petrohradu, Stuttgardu, Tel Avivu, Verony a Zurichu.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?