Darovanému Boeingu na zuby nehľaď

Prednedávnom obletel internet zaujímavý inzerát. Rodina katarského šejka predáva jedno zo svojich lietadiel. Rodina vlastní okrem iného aj 2 lietadlá typu Boeing 747-8. Práve to s registráciou VQ-BSK bolo ponúknuté na predaj. Lietadlo bolo dodané v decembri 2012, interiér bol finalizovaný v decembri 2014 a konečne, v januári 2015 ho prevzala do používania rodina katarského šejka.

Podľa zverejneného inzerátu má lietadlo nalietaných 200 cyklov a 436 hodín. Konfigurácia je 76 cestujúich a 18 členov posádky. Predajná cena nebola zverejnená.

Boeing 747-8

Boeing 747-8

Dnes prebehlo novinami, že katarská rodina sa rozhodla toto lietadlo DAROVAŤ. Šťastným obdarovaným je Recep Tayyip Erdogan – turecký prezident. Boeing 747-8 pristál na letisku v Istanbule v stredu a pridal sa do flotily 11 vládnych lietadlie, medzi ktoré patrí aj Airbus A340.

Vzťahy medzi Katarom a Tureckou republikou sú viac než priateľské a po tomto dare sa dá veriť, že budú ešte priateľskejšie. Aj keď dostať do daru Boeing 747-8 v hodnote minimálne $400 miliónov dolárov vyzerá byť fajn, pokiaľ sa nezačnete zaujímať o prevádzkové náklady. 🙂

 

 

Zdroj: One Mile at a Time

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?