Dassault Falcon 7X

D-ASSY Private Dassault Falcon 7X

Lietadlo Dassault Falcon 7X je prestížnym a luxusným kusom leteckej techniky. Vyvinuté francúzskou spoločnosťou Dassault Aviation, toto lietadlo kombinuje výkonnosť, efektivitu a luxusný interiér. Falcon 7X je stredne veľké trojmotorové biznisové lietadlo, ktorého vývoj začal v roku 2001 a po prvýkrát bolo predstavené verejnosti v roku 2005.

Vývoj lietadla Falcon 7X začal potrebnými štúdiami a skúškami, ktoré mali zabezpečiť jeho technickú vyspelosť a spoľahlivosť. Dassault Aviation sa rozhodol pre inovatívny dizajn krídel, čo umožnilo zvýšiť ich efektivitu za zníženia aerodynamického odporu. Lietadlo je poháňané troma motormi Pratt & Whitney Canada PW307A, ktoré poskytujú dostatočný ťah pre rýchly vzlet a dostup až 51 000 stôp (15 545 metrov).

Výroba lietadla Falcon 7X sa uskutočňuje v továrni Dassault Aviation vo francúzskom meste Bordeaux-Mérignac. Výrobca má bohatú históriu v oblasti biznisových a vojenských lietadiel.
M-OUNT Abelia Limited Dassault Falcon 7X
Jedným z najimpresívnejších prvkov lietadla Falcon 7X je jeho kabína. Je navrhnutá s dôrazom na luxus, pohodlie a funkčnosť. Ponúka priestor pre až 12 cestujúcich a je rozdelená do niekoľkých sekcií, vrátane pracovného priestoru, oddychových zón a súkromných spální. Kabína je dobre izolovaná od hluku a ponúka cestujúcim pokojné prostredie.

Kabína lietadla Falcon 7X je tiež vybavená pokročilými technológiami a luxusnými prvkami. Cestujúci majú k dispozícii plne integrovaný systém zábavy, ktorý zahŕňa veľkoplošné displeje, individuálne monitory, audiosystém a možnosť pripojenia k internetu.
N966H / © J.M.

Maximálny dolet lietadla Dassault Falcon 7X je približne 11 000 kilometrov, čo znamená, že dokáže prekonať dlhé vzdialenosti bez potreby medzipristátia. Vzletová hmotnosť lietadla Falcon 7X je približne 33 100 kg, čo umožňuje bezpečný vzlet a pristátie na väčšine medzinárodných letísk. Je schopný dosiahnuť maximálnu rýchlosť Mach 0,90, čo je približne 1 106 km/h. Toto rýchle a výkonné lietadlo dokáže zvládnuť aj pristátie na kratších dráhach, čo znamená väčšiu flexibilitu pri výbere destinácií.

Vďaka svojmu výkonu a doletu by bolo možné dosiahnuť množstvo destinácií na rôznych kontinentoch, ako napríklad New York, Los Angeles, Dubaj, Malé, Johannesburg, Moskva, Hongkong a ďalšie.

Dolet lietadla Dassault Falcon 7X z Bratislavy

Dolet lietadla Dassault Falcon 7X z Bratislavy


Lietadlo Dassault Falcon 7X je vynikajúcim príkladom kombinácie výkonnosti, luxusu a inovácie v oblasti biznisového letectva.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?