Ekologický let Etihad Airways

Boeing 777-300ER Etihad Airways

Etihad Airways sa stali prvým dopravcom v blízkovýchodnom regióne, ktorý vypravil “bezplastový” let. Stalo sa tak 22. apríla tohto roku, keď na linke Abu Dhabi – Brisbane nebol na palube lietadla použitý žiaden jednorázový plast. Tento let bol naplánovaný práve na 22. apríla, keď si celý svet pripomína Deň zeme. 

Konzumovateľné šálky na kávu (c)Etihad

Konzumovateľné šálky na kávu (c)Etihad

Letecká spoločnosť Etihad sa zaviazala, že do konca roku 2022 zníži použitie jednorázových plastových produktov o 80%. Etihad identifikoval viac než 95 jednorázových plastových produktov, ktoré sa používajú počas letov. V rámci príprav na špeciálny let zamestnanci spoločnosti zistili, že je možné zredukovať použitie jednorázových plastov o 20% už od júna tohto roku. Len počas letu Abu Dhabi – Brisbane došlo k úspore až 50 kilogramov plastových jednorázových produktov, ktoré by inak skončili na skládke alebo spaľovni. Prvotné naplánované opatrenia ušetria približne 100 plastov len do konca tohto roku.

Cestujúcim na palube boli ponúknuté ekologické amenity kity, prikrývky rozdávané počas letu boli z recyklovaného plastu a káva bola podávaná v šálkach, ktoré bolo možné následne skonzumovať.

Otázne zostáva, či je táto iniciatíva myslená naozaj vážne, alebo sa jedná iba o PR spoločnosti, ktorá sa chcela ukázať v dobrom svetle. Letecká doprava patrí medzi výrazných producentov sklenníkových plynov. A práve Etihad so svojou kabínou The Residence, kde majú cestujúci k dispozícii osobného komorníka nie je ukážkou práve najekologickejšieho správania.   

Etihad nie je jediný, kto sa snaží o ekologické správanie. Už v decembru 2018 vypravil portugalský Hi Fly bezplastový let.

 

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?