Ethiopian Airlines

ET-ASG Ethiopian Airlines Boeing 787 Dreamliner

Ethiopian Airlines boli založené v roku 1945 a od tej doby sa stali jednou z najväčších a najúspešnejších leteckých spoločností v Afrike. Spoločnosť začala svoju cestu ako malá národná letecká spoločnosť so zameraním na regionálne lety v Etiópii. Avšak, postupne sa rozšírila  a dnes má rozsiahlu sieť destinácií v Európe, Ázii, Amerike, Afrike a na Blízkom východe.

Spoločnosť sa rýchlo rozvíjala a v roku 1964 sa stala prvou leteckou spoločnosťou v Afrike, ktorá prevzala nové lietadlo typu Boeing 707. Týmto krokom sa stala prvou leteckou spoločnosťou v Afrike, ktorá začala ponúkať diaľkové lety.

V roku 2011, Ethiopian Airlines získali certifikát IOSA (Medzinárodný systém hodnotenia bezpečnosti leteckých spoločností) od Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo (ICAO). To ukázalo, že spoločnosť má vynikajúcu bezpečnostnú históriu a patrí medzi najbezpečnejšie letecké spoločnosti na svete.

Ethiopian Airlines tiež prispeli k rozvoju leteckého priemyslu v Afrike a stali sa jedným z hlavných hráčov v regióne. Spoločnosť sa stala členom medzinárodnej aliancie Star Alliance v roku 2011 a to umožnilo cestujúcim využívať výhody aliancie, ako napríklad väčšiu flexibilitu pri rezervácii leteniek a vyššie úrovne služieb.
ET-AOQ Ethiopian Airlines Boeing 787-8 Dreamliner

Ethiopian Airlines lieta z Viedne do Addis Abeby. Následne je možné smerovať do hlavných destinácií v Afrike, Ázii a na Blízkom východe. Medzi hlavné destinácie patria napríklad Dubaj, Abidjan, Lagos a Bangkok.

Existuje veľa dôvodov, prečo by ste mali letieť s Ethiopian Airlines. Jedným z nich je rozsiahla sieť destinácií, ktorá umožňuje cestujúcim dostať sa do takmer každého kúta sveta. Spoločnosť tiež ponúka moderné a pohodlné lietadlá, ako napríklad Boeing 787 Dreamliner, Boeing 777 a Airbus A350, ktoré poskytujú cestujúcim prvotriedne služby.

Ďalším dôvodom je vysoká úroveň servisu na palube, ktorý poskytuje cestujúcim pohodlný a príjemný let. Personál je k dispozícii počas celého letu, aby zabezpečil, že cestujúci majú všetko, čo potrebujú. Prémiová trieda, ktorý ponúka Ethiopian Airlines od názvom Cloud 9 sa nemá za čo hambiť. Full lie sedadlá, široká ponuka jedál a nápojov ale aj široká ponuka zábavy v IFE.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?