Exotika z Bratislavy s Airbusom A350

Exotika z Bratislavy v Airbuse A350

Predstavitelia Letiska M.R.Štefánika a zástupcovia DER Touristik Eastern Europe, ktorá zastrešuje značky KARTAGO Tours a FISCHER, dnes na pôde letiska predstavili veľmi zaujímavú možnosť ako zažiť pravú exotickú dovolenku s odletom z Bratislavy na palube Airbusu A350.

Skupina DER Touristik Eastern Europe uzavrela exkluzívny kontrakt so španielskymi aerolinkami World2fly a od jesene spustí lety z Bratislavy do Vietnamu, Dominikánskej republiky a na Kubu. Klienti poletia Airbusom A350-900, najmodernejším a najúspornejším lietadlom strednej veľkosti pre diaľkové lety.

Španielske aerolinky World2fly na tieto lety poskytnú Airbus A350-900 pre 432 pasažierov. Táto konfigurácia ponúka najlepší pomer celkovej ceny letu a počtu cestujúcich, a tým aj najvýhodnejšiu cenu letenky. Airbus A350-900 má navyše vďaka použitým materiálom (uhlíkové vlákna, titán a zliatiny hliníka) až o 25 % nižšiu spotrebu paliva oproti súčasnému štandardu.

Toto všetko sme zvažovali, keď sme si vyberali partnera pre naše diaľkové lety. Budeme mať k dispozícii úplne nové lietadlo, takže verím, že už samotný let bude pre klientov skvelým zážitkom. Vďaka vlastnostiam lietadla navyše budeme schopní ponúknuť aj najlepšiu cenu,“ komentuje uzavretý kontrakt Jiří Jelínek, predseda predstavenstva skupiny DER Touristik Eastern Europe.

Lietadlo odštartuje vždy z Bratislavy, poletí do Prahy na dotankovanie a z pražského letiska už potom priamo do destinácie. Spiatočný let bude smerovať znova najskôr do Prahy a následne potom pokračovať do Bratislavy. Vďaka tomu prinesieme exotický produkt našim českým aj slovenským klientom zároveň,“ vysvetľuje Jelínek.

Podľa predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Letiska M. R. Štefánika, Ing. Dušana Keketiho ide o mimoriadnu príležitosť aj pre letisko: „Vítame zaujímavú spoluprácu so skupinou DER TOURISTIK. Je to výborná možnosť ponúknuť cestujúcim až 3 nové exotické destinácie, do ktorých sa z Bratislavy doteraz nikdy pravidelne nelietalo, a to ani v rámci série pravidelných charterových letov.”

Kam sa bude lietať z Bratislavy?

Kam sa bude lietať z Bratislavy?

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?