Extradlhý let Qantas je už v predaji

Qantas Boeing 787-9 (c) Qantas

V ostatnej dobe sa „roztrhlo“ vrece s ohlasovaním nových resp. staronových extradlhých letov. Po linke Doha-Auckland, ktorú začalo Qatar Airways lietať od 5. februára tohto roku sa letecká spoločnosť Qantas rozhodla dať do predaja letenky na linku Londýn-Perth.

Prvý let je naplánovaný na 28.marca 2018. Približné trvanie letu je 18 hodín, dĺžka je 14.500km a na linku bude nasadzovaný Dreamliner Boeing 787-9.

Trasa linky Londýn-Perth

Trasa linky Londýn-Perth

Ide o znovuotvorenie legendárnej Kangaroo route, ktorú začala letecká spoločnosť prevádzkovať medzi Londýnom a Sydney. Pochopiteľne, nejednalo sa o nonstop let ale o let cez Sydney, Darwin, Singapur, Kalkatu, Karáčí, Káhiru, Tripolis (Castel Benito), Rím a Londýn. Približná vzdialenosť predstavovala 12.000 km, let trval 9 dní a na tento let letecká spoločnosť Qantas nasadzovala lietadlá typu Lockheed Constellation s 29 pasažiermi a 11 členmi posádky na palube.

Pôvodná Kangaroo route

Pôvodná Kangaroo route

Cena spiatočnej letenky bola £585, čo zodpovedalo 130 priemerným mesačným platom. Pre porovnanie, cena na budúci rok začína na £1.760 v turistickej triede. Cena letenky v prémiovej turistickej triede je predbežne stanovená na £3.300. Letenka v obchodnej triede začína na 7.500 librách.

CEO Qantas Group – Alan Joyce počas tlačovej konferencie zdôraznil, že táto linka je ako stvorená na to, aby bola obsluhovaná lietadlom typu Boeing 787-9. Dreamlinery, ktoré bud nasadzované na let Londýn-Perth budú na rozdiel od iných prepravcov prispôsobené na 18 hodín trvajúci let. Kapacita lietadla je 236 pasažierov v porovnaní so štandardnou kapacitou Dreamlinera až 280 pasažierov.

Turistická trieda v Qantas Dreamliner Boeing 787-9

Turistická trieda (c)Qantas

Obchodná trieda v Qantas Dreamliner Boeing 787-9

Obchodná trieda (c)Qantas

Obchodná trieda v Qantas Dreamliner Boeing 787-9

Detail kabíny obchodnej triedy (c)Qantas

Tags:

©2023 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?