Historický hotel TWA otvoril na letisku JFK svoje brány

Lockheed Constellation L-1649A Starliner TWA (c)Aaron Flacke / MCR Development
Kus architektúry 60tych rokov (c)Kevin Hagen/Getty Images

Kus architektúry 60tych rokov (c)Kevin Hagen/Getty Images

Po rokoch rekonštrukcií, žiadostí a schvaľovania sa podarilo takmer nemožné. Ozdoba letiska JFK v New Yorku, pôvodný terminál Trans World Airlines (TWA), otvoril v stredu 15.5. 2019 svoje brány.
Pozoruhodný architektonický a staviteľský počin vznikol na základe návrhu fínsko-amerického architekta Eero Saarinena. Terminál bol otvorený v roku 1962 a zanikol spolu so zánikom spoločnosti v roku 2001, keď značku TWA pohltila spoločnosť American Airlines. Hotel, ktorý otvorili v stredu ponúka záujemcom 512 izieb a viac než 4,500 m2 konferenčných priestorov.

Bazén s výhľadom na dráhy (c)MCR

Bazén s výhľadom na dráhy (c)MCR

Izby s výhľadom na dráhu 13L/31R ponúknu každému fanúšikovi letectva zábavu na mnoho hodín. Znalci a obdivovatelia dizajnu 60tych rokov si tiež prídu na svoje. Hotel ponúka 2 dominanty. Jednou je Lockheed Constellation L-1649A Starliner, ktorý sa zmenil na štýlový hotelový bar. Lietadlo v októbri 2018 prešlo 500 kilometrov z letiska Auburn-Lewiston Airport, kde stálo nepohnute posledných 30 rokov.
Lietadlo bolo vyrobené v roku 1958 a nosilo registráciu N8083H. Počas svojej prevádzky slúžilo ako zásobovacie lietadlo na Aljaške a dokonca sa v 80tych rokoch podieľalo na pašovaní marihuany v Južnej Amerike.
V roku 1986 ho odkúpil nadšenec lietadiel a odstavil ho na letisku Auburn-Lewiston.

Druhou dominantou hotelu je infinity bazén na streche. Tento bazén sa pravdepodobne zaradí na zoznam väčšiny leteckých nadšencov. Plávať v bazéne a popritom sledovať štarty a pristátia sa len tak nezažije.

Zdroj: CNN Travel

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?