Začínajú byť jasnejšie detaily spolupráce LaudaMotion a Ryanairu

Ryanair

20. marca došlo k významnému kroku na poli low-costov. Letecká spoločnosť Ryanair ohlásila, že plánuje kapitálovo vstúpiť do spoločnosti LaudaMotion GmbH. LaudaMotion je letecká spoločnosť vlastnená Niki Laudom a prednedávnom prevzala časť Airbusov A320 po zaniknutej leteckej spoločnosti Niki. LaudaMotion plánuje zaviesť pravidelné a charterové lety z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska, primárne do letovísk na pobreží Stredozemného mora.

Podľa pôvodného vyhlásenia Ryanair získa 24.9% akcií v LaudaMotion a tento podiel bude v prípade schválenia EU zvýšený až na 75%. Niki Lauda zostane predsedom predstavenstva. Ryanair poskytne finančnú podporu a prenájme 6 lietadiel na letnú sezónu 2018, aby LaudaMotion dokázala naplniť svoje ambiciózne plány.

Po týždni od ohlásenia kapitálového vstupu Ryanairu došlo k odkrytiu ďalších detailov spolupráce.
Plánovaných 21 lietadiel bude rozmiestnených v bázach na letiskách Viedeň (4 lietadlá), Zurich (2 lietadlá), Berlín-Tegel (4 lietadlá), Kolín na Rýnom (1 lietadlo), Düsseldorf (6 lietadiel), Frankfurt (1 lietadlo), Mníchov (1 lietadlo), Norinberg (1 lietadlo) a Stuttgart (1 lietadlo). Lietadlá majú obsluhovať celkovo 65 destinácií.

Báza na letisku Berlin-Tegel bude spustená 1. júna a 4 bázované lietadlá začnú lietať do nasledovných destinácií : Barcelona, Brindisi, Korfu, Faro, Fuerteventura, Heraklion, Ibiza, Kos, Lanzarote, Las Palmas, Malaga, Miláno-Malpensa, Palma de Mallorca, Pula, Rhodos, Rijeka a Tenerife.

Letenky na lety je už možné zakúpiť na stránkach oboch leteckých spoločností.

zdroj: Austrianwings.info, Ryanair, LaudaMotion

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?