Letisko Bratislava je dočasným parkoviskom pre lietadlá

Ani piatkové daždivé počasie nezabránilo zástupcom médií aby sprevádzali ministra dopravy Andreja Doležala počas tlačovej konferencie, ktorú usporiadalo Letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave. Jednalo sa o prvú oficiálnu návštevu ministra na letisku a pri tejto príležitosti letisko v spolupráci so servisnou organizáciou Austrian Airlines Technik -Bratislava, s.r.o. (ATB) predstavilo ministrovi a médiám, ako sa vysporiadalo s prepadom v leteckej doprave.

V priebehu apríla, počas pozastavenia leteckej dopravy, došlo k piatim skupinovým preletom lietadiel spoločností Eurowings (15 lietadiel)a Austrian Airlines (4 lietadlá) na letisko v Bratislave. Tu našlo svoje dočasné “prístrešie” celkovo 19 lietadiel typu Bombardier Dash 8 Q400.

Všetky lietadlá prešli kompletnou dezinfekciou a následne ich technici Austrian Airlines Technik – Bratislava, s.r.o. zakonzervovali tak, aby prečkali výkyvy počasia bez úhony.


Minister navštívil dráhu Delta Delta a Delta, kde sú lietadlá odparkované. Následne sa presunul spolu so zástupcami médií do hangárov spoločnosti Austrian Airlines Technik – Bratislava, kde ho zástupcovia spoločnosti oboznámili s aktivitami, ktoré sú spojené so servisovaním lietadiel, ktoré sú tu vykonávané. Bolo možné zahliadnuť Airbus A320 Austrian Airlines a aj Embraer ERJ-190LR leteckej spoločnosti Helvetic Airways.

Počas tlačovej konferencie predstavitelia letiska prezentovali stav pripravenosti letiska na zahájenie leteckej prevádzky.

 

 

 

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?