Letisko Praha zrýchľuje bezpečnostné kontroly na Termináli 2

Odlet A380 Emirates z Letiska v Prahe

S príchodom letnej turistickej sezóny nastáva na letiskách zvýšený nápor na odbavovanie cestujúcich. Nie je zriedkavé, že na bezpečnostné kontroly vznikajú rady na desiatky minút. Zvyšuje sa nervozita cestujúcich a snaha o zvládanie tohto náporu môže mať vplyv aj na zamestnancov kontrolujúcich cestujúcich. Aby sa predišlo prípadným omylom počas kontrôl, letiská pracujú neustále na zefektívňovaní tohto procesu.

Nová bezpečnostná kontrola na letisku v PraheLetisko Václava Havla Praha uviedlo do prevádzky nové priestory centrálnej bezpečnostnej kontroly. Novou bezpečnostnou kontrolou, ktorá zásadným spôsobom zvýši odbavovacie kapacity letiska a zároveň zvýši komfort cestujúcich, budú prechádzať všetci tí, ktorí poletia do krajím schengenského priestoru. Nová centrálna bezpečnostná kontrola je najväčší rozvojový projekt letiska realizovaný na Termináli 2 od jeho otvorenia v roku 2006. Jej otvoreniu predchádzala zhruba týždňová testovacia prevádzka pod plnou záťažou.

Nové pracovisko bezpečnostnej kontroly disponuje celkovo ôsmimi plne automatizovanými a šiestimi manuálnymi rentgenovými dráhami. Automatizované trate so systémom paralelného odkladania batožiny umožňujú sa pripravovať na bezpečnostnú kontrolu naraz až troch cestujúcich. Automatizované dráhy ponúkajú cestujúcim zväčšené prepravníkové boxy na kontrolované predmety.

Vďaka novým prvkom bude centrum bezpečnostnej kontroly schopné odbaviť až 2500 cestujúcich za hodinu, čim sa zvýši kapacita až o 40%. Nové centrum uľahčí priechod cestujúcich aj vďaka drobnostiam ako napríklad zásobníky na návleky na obuv, nové odkladacie priestory a aj nové zásobníky na vrecká na prepravu tekutín.

Otvorenie nového stanoviska centrálnej bezpečnostnej kontroly umožní ukončenie prevádzky existujúceho pracoviska, ktoré je síce v prevádzke od otvorenia Terminálu 2 v roku 2006, ale nedokáže adekvátne zvládať nárast objemu cestujúcich. Uvoľnený pristor plánuje letisko využiť na zväčšenie komerčnej plochy s novými obchodmi a reštauračnými zariadeniami.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?