Na letisku v Bratislave pribudli priezory pre ľahšie fotografovanie lietadiel

Občianske združenie Airliners.sk v spolupráci s Letiskom M. R. Štefánika v Bratislave a spoločnosťou Celopolep.sk výrazne zlepšilo podmienky na fotografovanie lietadiel na letisku. Do oplotenia ohraničujúceho areál letiska umiestnili členovia OZ spolu 25 priezorov, ktoré umožňujú odfotiť pristávajúce či odlietajúce lietadlo bez oplotenia v zábere. Priezory majú zároveň prispieť ku zníženiu počtu prípadov poškodzovania plota letiska.

„Našou snahou je odfotiť lietadlo tak, aby v zábere pred lietadlom nebolo vidieť oplotenie. Keďže plot letiska je vysoký viac ako 2 metre, neraz sme používali aj rebríky. Priezory nám, ale aj širokej verejnosti, teraz fotenie zjednodušia. Takéto priezory na fotografovanie lietadiel sú pritom na mnohých medzinárodných letiskách vrátane pražského či viedenského, štandardom, preto sme radi, že mohli pribudnúť aj na bratislavskom letisku,“ zdôvodnil osadenie priezorov Juraj Ondruš, predseda Občianskeho združenia Airliners.sk, ktoré združuje fanúšikov fotografovania lietadiel.

Nainštalované priezory sú určené pre rekreačných aj profesionálnych fotografov bez ohľadu na vek. Okolie letiska totiž v období od jari do jesene vo veľkej miere využívajú rekreační cyklisti či rodiny s deťmi na prechádzky. Okoloidúci tak získajú jedinečnú príležitosť odfotografovať si lietadlá zblízka.

Priezory v oplotení letiska sú vyrobené z nerezovej ocele hrúbky 3 mm povrchovo upravenej  práškovou farbou a potlačené UV technológiou. Odolajú tak vplyvom počasia aj prípadným vandalom. Výrobu zabezpečila tlačiareň reklamných a propagačných materiálov Celopolep.sk.

„V minulosti sme zaznamenávali poškodenia oplotenia letiska spôsobené neoprávnenými zásahmi do majetku letiska zo strany fanúšikov lietadiel. Veríme, že osadením priezorov nielenže eliminujeme poškodenia oplotenia, ale zároveň aj prispejeme ku zlepšeniu podmienok fotografovania lietadiel v okolí letiska. V spolupráci s OZ Airliners.sk budeme i naďalej pokračovať tak, aby boli podmienky pre fotenie lietadiel na letisku v Bratislave čo najpriaznivejšie pre verejnosť i spotterov,” vysvetlila Veronika Ševčíková, hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave

„Spolupráca s Letiskom M. R. Štefánika priniesla ovocie vo forme, ktorá nám je veľmi blízka. Spotteri vrátane okoloidúcich budú môcť fotografovať bez prekážok. Verím, že inštalácia priezorov pomôže aj letisku v znížení počtu poškodení plota,“ uzavrel predseda Občianskeho združenia Airliners.sk Juraj Ondruš.

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?