Nedeľník 2021/18

Gulfstream G650 9H-CAA

Prvý let A380

27. apríla uplynulo už 16 rokov od prvého letu Airbusu A380. Lietadlo s posádkou hlavného testovacieho pilota Airbusu Jacquesa Rosaya vzlietlo na prvý let z letiska Toulouse–Blagnac Airport. Lietadlo registrácie F-WWOW sme mali možnosť vidieť aj na Sliači počas SIAFu v roku 2017.

F-WWOW Airbus Industrie Airbus A380-841

Ďalší Boeing 767 opustil flotilu Austrian Airlines

V stredu odletel z Viedne druhý Boeing 767-300ER registrácie OE-LAX a nabral smer Bangor, Maine, USA. Po pristátí na americkej pôde a po následných colných formalitách preletel na letisko Oscoda, Michigan.

OE-LAX bolo dodané v decembri 1992 leteckej spoločnosti Lauda Air. Po prevzatí Lauda Air Austrian Airlines v roku 2004 prešiel do flotily národného dopravcu. Počas svojho pôsobenia v Rakúsku lietadlo uskutočnilo približne 19600 štartov a pristátí a vo vzduchu strávilo viac než 133600 hodín, čo je viac než 15 rokov.

OE-LAX je druhý z troch Beoingov 767, ktorý opustil flotilu Austrian Airlines tento rok. OE-LAW sa vydá smer USA koncom tohto roka.

OS1411 (c)fr24.com

OS1411 (c)fr24.com

OE-LAX / © Airliners.sk

 

Veľká zmena na letisku London City

Letisko London City sa stalo prvým medzinárodným letiskom, ktoré je riadené prostredníctvom vzdialenej kontrolnej veže. Pracovníci zodpovední za riadenie prevádzky sa nachádzajú v meste Swanwick, vzdialenom 115 kilometrov od Londýna. Senzory a 16 kamier s vysokým rozlíšením zabezpečujú 360 stupňový prehľad o stave na ploche letiska. Obraz a ďalšie informácie sa do Swanwicku prenášajú prostredníctvom vysokorýchlostného optického prepojenia.
London City Airport - LCY

Ukončenie opráv križovatky dráh v Bratislave

Presne podľa plánu došlo k úspešnému ukončeniu rekonštrukčných prác na križovatke dráh na letisku v Bratislave. Bola obnovená prevádzka v plnom rozsahu a spotteri mohli v prvý deň prevádzky sledovať návrat viacerých lietadiel na svoje domovské letisko. Rovnako zakonzervované Airbusy a Dash-e boli späť preparkované na pôvodné parkovacie miesta.

©2021 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?