Nedeľník 2021/20

OM-CIA Diamond Da-42

737 MAX

V priebehu týždňa sa výrobcovi podarilo získať oprávnenie od regulátorov ohľadom opravy chyby v elektrickom systéme Boeing 737 MAX. Konkrétna závada sa dotkla prevádzky približne sto kusov u rôznych leteckých spoločností.
Boeing 737 MAX8 Smartwings
 

Modernizácia v Toulouse

Výrobca pokračuje v modernizácii konečnej výrobnej linky (tzv. FAL – Final Assembly Line) pre typy A320/A321. Výrobná linka by mala byť nainštalovaná v Lagardère pôvodne určenej na výrobu typu A380 a mala by byť sprístupnená koncom roku 2022. Momentálne sa výroba typu A320 family sústredí v Hamburgu a Mobile (Alabama).

Toulouse Final Assembly Line (c)airbus.com

Toulouse Final Assembly Line (c)airbus.com

 

Novinky pre ATR

Výrobca oznámil dovŕšenie dizajnovej fázy vývoja typu ATR42-600S-S, tzv. STOL varianty (Short Take-Off and Landing). Typ bude teda onedlho pripravený na výrobu. Spoločnosť tym očakáva upevnenie svojej pozície v oblasti ponuky 30-50 sedadlových lietadiel.

 

Nová báza pre Wizz

Wizz Air oznámili založenie novej bázy, a to v rímskom Fiumicine. Otvorenie bázy sa predpokladá v júli a aerolinka by na nej mala bázovať štyri A321neo. Wizz Air zároveň prevádzkuje lety aj zo susedného Ciampina.

Wizzair FCO routemap (c)OAG

Wizzair FCO routemap (c)OAG

 

Diaľkovky vo SmartLynx

SmartLynx Airlines sa chystajú začať prevádzku diaľkových liniek. Presný dátum zatiaľ nie je známy, avšak modifikácie na prevoz nákladu na piatich lietadlách typu A330 už prebiehajú. Lietadlá budú poskytované cez CDB Aviation a mali by byť aerolinke k dispozícii v priebehu mája a júna.
YL-LCS Travel Service Airbus A320-214

 

Cargo prevádzka v Bruseli

Bruselské letisko (BRU) oznámilo, že prevádzka nákladnej leteckej dopravy pokračuje v tempe nárastu. V porovnaní s marcom 2019 vykázal marec 2021 o 27% väčší objem prepraveného nákladu, zatiaľ čo čísla cestujúcich poklesli v marci o 91% v porovnaní s marcom 2020.
A330F - Brussels Airport RWY 25R

 

Charitatívny let Air New Zealand

Letecká spoločnosť sa podujala na skvelú vec – ich Boeing 787 Dreamliner registrácie ZK-NZE zobral do vzduchu 50 detí s postihnutím alebo s nevyliečiteľnými chorobami. Spolu vo vzduchu nakreslili obrovského kiwi, jedného zo symbolov krajiny. Let sa uskutočnil aj vďaka nadácii Koru Care.

Let ZK-NZE (c)fr24.com

Let ZK-NZE (c)fr24.com

ZK-NZE Air New Zealand Boeing B787-9 Dreamliner

A čo sa nám podarilo odfotiť za ostatný týždeň?

OM-BYA Slovak Government Flight Service Airbus A319-115(CJ)
OM-CIA Diamond Da-42

©2022 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?