Nedeľník 2021/29

Cessna 525C Citationjet CJ4 (c)Patrik Maťko

Etihad vo Viedni

Oživenie leteckej prepravy naďalej pokračuje. Otvárajú sa staronové linky a dochádza aj k úplne novým spojeniam. Jedným z nich je aj otvorenie priamej leteckej linky spájajúcej Abu Dhabi s Viedňou v podaní Etihad. Etihad je posledný dopravca z blízkovýchodnej trojky (ME3), ktorý vo Viedni chýbal. Boeing 787-9 Dreamliner sa bude vo Viedni objavovať 2 krát do týždňa.

Austrian v Teherane

Austrian airlines obnovili lety do ďalšej destinácie na blízkom východe – do iránskeho Teheránu. Stalo sa tak po viac než 1,5 roku od ukončenia.


Boeing 747-8 v Palma de Mallorca

Lufthansa už dávnejšie ohlásila, že na niektoré európske linky z dôvodu zvýšeného záujmu nasadí „širokotrupé“ lietadlá. Aj z tohto dôvodu privítali na letisku Palma de Mallorca Boeing 747-8 v retro livery. Lietadlo v konfigurácii 8 sedadiel v prvej triede, 80 v obchodnej, 32 v prémiovej turistickej a 244 sedadiel v turistickej triede priletel z Frankfurtu. Lufthansa sa rozhodla nasadzovať na linku do Palmy de Mallorcy aj Airbusy, tento krát na linky z Mníchova.

Black Hawk pristál

Prípravy na oslavu Dňa rumunskej armády a ukončenia pôsobenia rumunskej armády v Afganistane v Bukurešti boli poznačené incidentom, keď jeden zo šiestich vrtulníkov americej armády Black Hawk musel po technickej závade núdzovo pristáť. Toto núdzové pristátie sa zaobišlo bez zranení, odniesli si to len pouličné lampy a semafóry.

Dreamliner BA v Londýne – výsledky vyšetrovania

Britský úrad na vyšetrovanie leteckých nehôd zverejnil výsledky vyšetrovania incidentu, ktorý sa udial 18. júna, keď došlo k poškodeniu zaparkovaného Dreamlinera British Airways pri kolapse predného podvozku. Vyšetrovanie odhalilo, že príčinou bol „remove before flight“ pin bol zasunutý do nesprávnej časti podvozkovej nohy. Zodpovedný technik nedosiahol s pinom do správnej diery a preto požiadal vyššieho kolegu, aby tak urobil namiesto neho. Tento však zasunul pin do nesprávnej diery a následne pri teste došlo k kolapsu prednej podvozkovej nohy.

Dreamliner G-ZBJB (c) @airline_kitty

Dreamliner G-ZBJB (c) @airline_kitty

Práca pre vás?

Tvorca známej aplikácie flightradar24.com hľadá človeka na pozíciu Technical Business Developer. Ak máte technológie v malíčku, viac na stránke flightradar24.com.

Odfotili sme

Tento týždeň nás v Bratislave poctil svojou návštevou Boeing 737-800 leteckej spoločnosti Albastar airlines.

EC-MUB AlbaStar Airlines Boeing 737-86J

Letisko v Prievidzi je často navštevované aj biznis lietdlami. Tento týždeň pristála na letisku Cessna 525C Citationjet CJ4. Boli sme samozrejme pri tom.

©2022 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?