Nedeľník 22/2023

9H-EWH Eurowings Europe Malta Airbus A320-214(WL)

Nedeľník 22/2023 vám prináša krátke info z prvej burzy leteckých predmetov v Bratislave a pozrieme sa aj na posun v kúpe ITA Airways Lufthansou.

Lufthansa predala 6 Airbusov A380

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa predala 6 Airbusov A380. Lietadlá opustia flotilu do novembra tohto roku. Na tomto obchode by nebolo nič zaujímave, pokiaľ by sa nezistilo že z týchto 6 lietadiel až 5 kusov bolo poškodených počas búrky. Tieto bližšie nešpecifikované poškodenia neboli ale kryté poistnou zmluvou a preto lietadlá Lufthansa predala za cenu nižšiu o približne 13 miliónov EUR.
D-AIMD | Airbus A380-841 | Lufthansa

Spoločnoať Jet Airways pravdepodobne stratí licenciu na prevádzku

Licencia na prevádzku spoločnosti (AOC) Jet Airways skončila platnosť 19. mája tohto roku. K dnešnému dňu nedošlo k jej predĺženiu a podla viacerých leteckých portálov spoločnosť nepodnikla žiadne kroky k jej predĺženiu.
VT-JEM (Jet Airways)

Prvý komerčný let C919

Letecká spoločnosť China Eastern Airlines Global ktorá sa stala prvým prevádzkovateľom nového čínskeho lietadla C919 uskutočnila v nedeľu prvý komerčný let. Lietadlo vzlietlo zo Šanghaja a smerovalo do Pekingu. Lietadlo má byť priamou konkurenciou modelom Boeing 737 MA a Airbus A320Neo.

China's First Passenger Plane Makes Maiden Flight | Aviation news

Lufthansa vstupuje do ITA Airways

Letecká spoločnosť Lufthansa oficiálne môže prevziať 41% akcií spoločnosti ITA Airways. Lufthansa vstupuje do ITA Airways kapitálovo v rozsahu 325 miliónv EUR s opciou na ďalšie akcie. Spoločnosť ITA Airways zostane pod krídlami Lufthansy samostanou spoločnosťou s vlastným manažmentom a flotilou.
ITA AIRWAYS A350 F-WXAN

Ethiopian Airlines zahájili lety medzi Viedňou a Kodaňou

Letecká spoločnosť Ethiopian Airlines v pondelok spustila novú linku spájajúcu Viedeň a Kodaň. Jedná sa o predĺženie linky z Addis Ababy. Lety do Kodane sú operované Boeingom 787 Dreamliner. Keďže odlet z Viedne do Kodane je o 6:55 a prílet o 21:30, je linka vhodná aj pre biznis klientelu. Počas letu je možné využívať IFE na palube a v cene letenky sú 2 kusy batožiny.

Konala sa prvá burza leteckých predmetov v Bratislave

Cez víkend sa uskutočnila v Bratislave prvá burza leteckých predmetov. Airliners.sk bolo pri tom. Odprezetovali sme našu prácu, pochválili sa kalendármi a nadviazali sme nové kontakty. Príjemne nás prekvapila účasť zo Slovenska a aj zo zahraničia a hlavne to, že sa dostavila aj letecká mládež.

Z historie

27. mája 1999 sa uskutočnil prvý let lietadla Bombardier CRJ-900.
S5-AAV Adria Airways Bombardier CRJ-900

26. mája 1983 preletel Learjet 55 vzdialenosť 9,101 kilometrov medzi Los Angelels a Le Bourget rýchlosťou až 722 km/h, čím vytvoril svetový rýchlostný rekord vo svojej kategórii.
Learjet 55 Green Hawk S.A. HB-VIB. GVA, November 7. 1989

Tags:

©2023 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?