Nedeľník 27/2022

9H-ALE SkyAlps Bombardier DHC-8-402Q Dash 8 Nedeľník 27/2022

Nedeľník 27/2022 nás preniesol do polčasu roku 202. Prinášame vám informáciu o presune niektorých letov Royal Jordanian na letisko v Maastrichte, novú kabínu na palubách Dreamlinerov leteckej spoločnosti Air New Zealand, nákup Airbusov leteckou spoločnosťou Silk Ways West Airlines a rovnako aj informáciu o úspešnom ukončení rekonštrukcie severnej dráhy na letisku v Dubaji.

Presun letov Royal Jordanian z Amsterdamu do Maastrichtu

Problémy na hlavnom holandskom letisku, ktoré začali už v júni a nie je predpoklad, že sa čoskoro vyriešia,si vyberajú svoju daň. Letecká spoločnosť Royal Jordanian presúva väčšinu svojich letov z letiska v Amsterdame na letisko Maastricht.
JY-AYD / © Airliners.sk

Posteľ v ekonomickej triede lietadla?

Letecká spoločnosť Air New Zealand predstavila novú kabínu, s ktorou sa stretnú cestujúci od leta 2024 na palubách nových Dreamlinerov Boeing 787. Na tom by nebolo nič zaujímavé, až pokiaľ si nepozriete nižšie priložené video, ktoré vás prevedie jedinečným produktom Skynest Sleep pods, čo je vlastne 6 postelí, ktoré umožnia aj cestujúcim ekonomickej triedy sa pohodlne vyspať.

Silkway West Airlines objednávali Airbusy

Azerbajdžanská letecká spoločnost Silkway West Airlines podpísala objednávku na 2 kusy lietadiel typu Airbus A350F. Sú to prvé lietadlá od výrobcu Airbus, ktoré budú lietať pod hlavičkou tejto leteckej spoločnosti. V jej flotile je zložená z lietadiel typu Boeing 747 (12 kusov) a jedného ATR 42. Airbus A350F prinesie zníženie spotreby paliva o približne 20%, pri maxiálnej užitočnej záťaži 109ton.

Silk Ways West Airlines (c)airbus.com

Silk Ways West Airlines (c)airbus.com

Ukončenie rekonštrukcie dráhy v Dubaji

Dlhoplánovaná rekonštrukcia severnej dráhy na letisku v Dubaji bola ukončená v riadnom termíne a letisko je opäť pripravené zvládať nápor lietadiel. Video z priebehu rekonštrukcie nájdete nižšie.

Incident počas letu Emirates

V piatok 1. júla na lete leteckej spoločnosti Emirates z Dubaja do Brisbane došlo k incidentu, keď pravdepodobne počas štartu z dubajského letiska došlo k poškodeniu trupu na ľavej časti lietadla. Podľa videa nižšie je zrejmé, že sa nejednalo o malé poškodenie trupu. Posádka zaznamenala počas štartu problém s podvozkom a pri pristátí na letisku v Brisbane si vyžiadala asistenciu záchranných zložiek. Až po pristátí došlo k zisteniu rozsahu poškodenia trupu. Je viac než záhadou, že toto poškodenie nezaznamenali cestujúci resp. posádka už počas letu.

Odfotili sme
SU-TMG FlyEgypt Boeing 737-86J(WL)
9H-ALE SkyAlps Bombardier DHC-8-402Q Dash 8
TC-COH Corendon Airlines Boeing 737-8EH(WL)
SU-TMK FlyEgypt Boeing 737-82R(WL)

©2022 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?