Nedeľník 29/2022

Boeing 777 Swiss

Nedeľník 29/2022 vám prináša novinky zo sveta letectva. Napríklad informáciu o dokončení instalácie novej Economy Premium kabíny v lietadlách Boeing 777 Swiss alebo aj správu o osude posledného Boeingu 747 Qantas.

Dokončenie refitu Premium Economy u Swiss

Swiss International Air Lines dokončili inštaláciu novej Premium Economy class v ich Boeingoch 777. Cestujúci vo všetkých 12tich Boiengoch 777 si tak budú môcť vychutnať viac súkromia a komfortu.

Codeshare spolupráca Emirates a Air Canada

Letecké spoločnosti Emirates a Air Canada ohlásili uzavretie strategického partnerstva. To prinesie cestujúcim oboch spoločností zvýšenie počtu destinácií a aj možnosť využitia míl na bonusové letenky. Spolupráca ponúkne cestujúcim Air Canada viac letov do SAE a ďalej. Rovnako aj cestujúci Emirates získajú viac letov do Toronta a sieť destinácií v Kanade.
Air Canada | Boeing 777-300/ER | C-FIVS / 742 | DXB

Posledný Boeing 747 Qantas už nepoletí

Posledný Boeing 747 spoločnosti Qantas registrácie VH-OEJ, ktorý bol dlhodobo uskladnený v Victorville sa už nevráti do komerčnej prevázky. Boeing odkúpila letecká spoločnosť Kalitta Air. Napriek špekuláciám o jej prestavbe na cargo verziu je jej osud spečatený. Kalita Air ho použije ako zdroj náhradných dielov pre svoje lietadlá.
N704CK Kalitta Air Boeing 747-246F(SCD)

Zo slovenských letísk

Hromadná výpoveď zamestnancov letiska Poprad Tatry

Médiami prebehla v piatok správa o hromadnej výpovedi zamestnancov letiska Poprad Tatry. Dôvody, ktoré dohnali zamestnancov k tomuto kroku spísali v otvorenom liste adresovanom ministrovy dopravy. Viac v článku.
Apron in Sunset

Odfotili sme

MM62229 Aeronautica Militare (Italian Air Force) Boeing 767-2EYER © P. Marianic
MM62229 Aeronautica Militare (Italian Air Force) Boeing 767-2EYER © P. Marianic
MM62229 Aeronautica Militare (Italian Air Force) Boeing 767-2EYER © P. Marianic

©2023 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?