Nedeľník 37/2022

9H-PET SkyAlps Bombardier DHC-8-402Q Dash 8

Nedeľník 37/2022 vám prináša informáciu o odpadnutom kryte motora, o nasadení Dreamlinera na linky Lufthansy vrámci Nemecka a aj o nových destináciách, kam Emirates plánujú nasadiť A380 s kabínou Premium Economy. Prajeme vám príjemné čítanie.

Zomrela kráľovná Alžbeta II.

Celý svet obletela informácia o skone Kráľovnej Alžbete II. My si kráľovnú pripomenieme cez jej vzťah k letectvu a lietaniu. Česť jej pamiatke.

MNG Airlines prevzali druhý Airbus A330 P2F

Elbe Flugzeugwerke GmbH (EFW), dcérska spoločnosť ST Engineering a Airbusu odovzdala druhý Airbus A330-300P2F tureckým MNG Airlines. Lietadlo pred konverziou na nákladnú verziu lietalo u China Southern Airlines. Konverzia z osobnej verzie na nákladnú trvala 7 mesiacov.

Poškodený kryt motoru Boeingu 747

Nákladný Boeing 747-412F leteckej spoločnosti Magma Aviation krátko po štarte z Liege „stratil“ časť krytu motora. Incident známy pod skratkou PDA (Parts Departure from Aircraft) sa zaobišiel bez výrazných materiálnych strát. Lietadlo zostáva na letisku Luqa Malta, kým neprebehne riadne vyšetrovanie tohto incidentu.

 

Dreamliner Lufthansy bude nasadený na linky vrámci Nemecka

Nemecká Lufthansa bude od 19. októbra nasadzovať prvý Boeing 787-9 Dreamliner (D-ABPA) na linky medzi Frankfurtom a Mníchovom. Letenky je možné zakúpiť primo na stránke lufthansa.com

Emirates nasadí Premium Economy do ďalších destinácií

Od decembra bude letecká spoločnosť Emirates postupne nasadzovať Airbusy A380 s novou kabínou Premium Economy do ďalších 5 destinácií. Sú nimi New York JFK, Auckland, Melbourne, San Francisco a Singapur. Emirates sa dlhodobo bránili Premium Economy kabíne, ale tohtoročné uvedenie novej kabíny sa stretlo s veľmi kladným prijatím cestujúcej a aj odbornej verejnosti. Nové, širšie sedadlá, nové menu servírované na čínskom porceláne, ponuka vína ako v business class, 13,3″ obazovka IFE – to všetko vám spríjemní let do nových destinácií.

Airbus zrušil objednávku A350 pre Qatar Airways

Výrobca lietadiel Airbus potvrdil, že zrušil objednávky na A350 leteckej spoločnosti Qatar Airways. Jedná sa o celkovo 19 lietadiel, ktoré budú prevzaté ďalšími dopravcami v poradí. Pretrvávajúci konflikt výrobcu lietadiel a blízkovýchodného dopravcu sa tak posunul do ďalšieho dejstva.

Z histórie

6.9. 2006 vzlietol na svoj prvý let Boeing 747-400 Large Cargo Freighter (LCF). Lietadlo vzniklo primárne pre potreby výroby Boeingu 787 Dreamliner, keď Dreamlifter slúži na prevoz komponentov medzi Talianskom, Japonskom a USA. Vnútorný objem lietadla je až 1,840 m³, čo je 3x viac než Boeing 747-400F.
Boeing 747-4J6 (LCF) (Large Cargo Freighter) Dreamlifter N747BC

©2022 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?