Nedeľník 39/2023

OE-IVM easyJet Europe Airbus A320-214(WL)

Vitajte pri čítaní Nedeľníku 39/2023. Pripravili sme prehľad nových destinácií Delty, spomenieme novú linku Vistary z Indie do Nemecka a spomenieme aj plánované zmeny vo flotile spoločnosti Edelweiss. A na záver zopár fotiek z našej víkendovej brigády v Slávnici.

Delta Air Lines rozšíri v roku 2024 ponuku letov

Americká letecká spoločnosť Delta Air Lines ohlásila, že so začiatkom letnej sezóny pridá viaceré nové destinácie. Prvou z nich je taliansky Neapol, kam bude Delta lietať z New Yorku, ďalšou linkou je linka New York – Shannon v Írsku, Minneapolis-Dublin, New York – Mníchov a Los Angeles – Shanghai.
Delta Airlines Airbus A350-900 N574DZ at DUB

Nová linka z Mumbai do Frankfurtu

Indická letecká spoločnosť Vistara ohlásila, že od novembra tohto roku spustí novú linku, ktorá bude spájať mesto Mumbai s nemeckým Frankfurtom. Na linku bude nasadzovaný Boeing 787-9 Dreamliner v konfiguácii s obchodnou, prémiovou ekonomickou a ekonomickou triedou. Lety budú lietané 6 krát do týždňa. Vistara tak plánuje pridať už druhý let z Indie do Frankfurtu. Prvým je linka Dillí – Frankurt, ktorý sa lieta 6 krát do týždňa už od februára 2021.
Vistara Boeing 787-9 Dreamliner

Edelweiss vyradí Airbusy A340-300

Švajčiarska letecká spoločnosť Edelweiss, ktorá primárne ponúka lety do dovolenkových destinácií ohlásila, že do decembra 2026 vyradí Airbusy A340-300, ktoré má vo svojej flotile. Lietadlá plánuje letecká spoločnosť nahradiť šiestimi Airbusmi A350-900, ktoré letecká spoločnosť získa od spoločnosti LATAM. Nové Airbusy budú do flotily zaradené postupne od leta 2025. V dôsledku nedostatku dielov budú lietadlá pravdepodobne v rovnakej konfigurácii ako ich mal ich predchádzajúci prevádzkovateľ.
Airbus A340-313 Edelweiss HB-JME. GVA, May 5. 2019

LOT bude používať lietadlo od Air Belgium

Potom, ako letecká spoločnosť Air Belgium ohlásila, že ukončí pravidelnú prepravu cestujúcich nebude Airbus A330-900Neo zaháľať. Letecká spoločnosť LOT Polish Airlines začne s príchodom zimného letového poriadku využívať služby tohto lietadla a bude ho nasadzovať na linku Varšava – New York.
Air Belgium

Rozruch okolo neuatorizovaných náhradných dielov

Letecké spoločnosti tento týždeň zaznamenali značný rozruch okolo objavenia neautorizovaných náhradných dielov. Tieto diely sa objavili v motoroch na dvoch Boeingoch 737 spoločnosti Virgin Australia. Bolo zistené, že tieto diely boli dodané spoločnosťou sídliacou v Londýne. Výrobca motorov, spoločnosť CFM Intenational zistil, že tieto diely sa nachádzajú aj v ďalších motoroch – predbežne sa hovorí o 68 motoroch.
CFM56-7B27

Pracovali sme na našom Fokkri v Slávnici

Tento víkend sme strávili v múzeu v Slávnici, kde sa nám napriek nepriaznivému počasiu podarilo pokročiť v “reštaurovaní” nášho Fokkra. Podarilo sa nám skompletizovať obe toalety, vrátane namontovania dverí, namontovali sme aj dvere do šatníka v prednej časti kabíny a hlavne sme osadili pancierové dvere do pilotnej kabíny. Ďalej sme zaplátali niekoľko otvorov v hornej časti trupu a odstránili sme aj zvyšky lepidla a farby z trupu. Verím, že už čoskoro príde na radu podvozok. Pre nášho Fokkra a návštevníkov múzea máme v rukáve aj jedno malé prekvapenie. Viac sa dozviete snáď už čoskoro.

 

Z histórie

23.septembra 2019 ukončili prevádzku Thomas Cook Airlines.
G-TCXC Thomas Cook Airlines Airbus A330-243

19.septembra 2006 bola spustená prevádzka Jet Time.
Jettime Boeing 737-7Q8(WL) OY-JTY

18.septembra 1959 zaviedla Delta Air Lines do svojej prevádzky typ DC-8.
Delta Air Lines DC-8-61; N824E, March 1980

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?