Nedeľník 40/2020

VQ-BQT NordStar Airlines Boeing 737-8AS(WL)

787 ecoDemonstrator

Udržateľnosť v leteckej doprave? Spoločnosť Boeing je vo fáze testovania zopár riešení. Neveríte? Pozrite si to radšej v tomto videu.

My ešte stále hľadáme slová… 🙂

„Zlatý týždeň“ v Číne

Zvýšený dopyt do vnútroštátnych letoch v rámci Číny nastal v rámci tzv. „zlatého týždňa, ktorý prebieha od 1. októbra do 8. októbra. Aerolinky registrujú vyše 27 miliónov zakúpených sedadiel, čo sa premietne do potreby uskutočnenia takmer jedenásť tisíc letov. V rebríčku obľúbenosti vedú Šanghaj a Peking. Šanghajské letiská plánujú odbaviť vyše 10,800 letov v priebehu nadchádzajúcich dvoch týždňov, kým tie v Pekingu takmer 9,840 letov.

Správa o stave letectva od IATA

Polroka od začatia pandémie vydala IATA správu o stave leteckej dopravy, ktorá potvrdzuje nelichotivé vyhliadky a návrat lietania na úroveň z roku 2019 až okolo roku 2024. Straty aerolínií v dôsledku pandémie sa odhadujú na 84,3 miliardy dolárov, kým straty v celkových príjmoch činia celosvetovo až 419 miliárd dolárov.

Čistenie spotterskej vyhliadky na LZIB

Teplé počasie nás inšpirovalo k výletu ku spotterskej vyhliadke za účelom čistenia od odpadkov.

„Macko“ v Bratislave

Tento týždeň sme mali šancu na bratislavskom letisku zachytiť zaujímavé lietadlo. Do bratislavskej pobočky Air Livery Ltd zavítal tento “macko”. Odfotil ho P.O..
VQ-BQT NordStar Airlines Boeing 737-8AS(WL)

©2021 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?