Nedeľník 45/2020

flydubai internet

Boeing vyhodnocuje technológie pre vývoj nového typu

Americký výrobca potešil správou o vývoji nového typu lietadla, ktoré by malo dolet 4000 až 5000 míľ a bolo by schopné odviezť približne 270 cestujúcich. Zatiaľ bol predstavený síce len náčrt nového typu, no my sa už teraz tešíme a Boeingu držíme palce, aby vývoj dopadol úspešne.

Návrh nového lietadla výrobcu Boeing

Návrh nového lietadla výrobcu Boeing

Znížený rating pre Airbus

Agentúra Fitch znížila rating výrobcu Airbus na BBB+ z predošlého A- v rámci dlhodobejšieho hľadiska. Zníženie ratingu predpokladá so spomaleným návratom k normálu, predovšetkým v oblasti dopytu po väčších lietadlách, ktorý zapríčiní nižšie obraty pre spoločnosť v strednodobom horizonte.

Nová linka LOTu

Poľský LOT spustil novú vnútroštátnu linku medzi Prahou a Ostravou, ktorá po medzipristátí v Ostrave bude pokračovať do Varšavy. Spoločnosť na nej plánuje obsadzovať svoje Embraery. Linka by mala byť spustená 11.novembra.
SP-LIM LOT - Polish Airlines Embraer ERJ-175LR (ERJ-170-200 LR)

Do Tel Avivu s flydubai

Dubajská aerolinka, počínajúc 26.novembrom, zaháji lety do Tel Avivu. Linka s frekvenciou 14 letov týždenne nasleduje po podpísaní dohody medzi oboma krajinami.
A6-FEM

Spovede pilotov v čase korony

Magazíny Transport.sk a Hospodárske noviny priniesli zaujímavý článok o pilotoch, ktorí z kokpitu presedlali do sedadiel rôznych iných dopravných prostriedkov, aby sa uživili. Viac si môžete prečítať tu.

Britská BALPA zároveň varuje pred akýmkoľvek začatím pilotného výcviku,
respektíve radí dôkladné premyslenie si toho, či je výcvik naozaj nevyhnutný. Upozorňuje na presýtený trh, kde aktuálny stav uzemnených dopravných pilotov prevyšuje počet desať tisíc v rámci európskeho kontinentu. Viacej si môžete prečítať tu.

Kalendár Airliners.sk pre rok 2021

Viacerí sa nás pýtate a my s radosťou potvrdzujeme. Podarilo sa nám dať dokopy výber fotiek pre budúcoročný kalendár. Objednávať môžete na airliners.sk/kalendar.

Kalendár 2021

Kalendár 2021

©2021 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?