Nedeľník 48/2020

Airbus A330-200 (c)Armée de lair et de lespace

Nové Airbusy vo francúzskej vládnej letke

Francúzska vládna letka prevzala nová Airbus A330-200. Druhé lietadlo prevezme letka v polovici decembra. Lietadlá sú náhradou za staršie Airbusy A340, ktoré ukončia svoju službu v decembri tohto roku.

Repatriačné lety Qantas

Austrálsky Qantas bude koncom roka uskutočňovať 4 repatriačné lety z Európy. Lety z Londýna, Paríža a Frankfurtu budú operované Boeingom 787-9. Tieto non-stop lety budú trvať takmer 24 hodín a podla vyjadrenia leteckej spoločnosti na palube nebude funkčný palubný zábavný systém. letecká spoločnosť cestujúcim odporúča, aby si zabezpečili dostatok vlastnej zábavy na palube 🙂

Volga-Dnepr uzemňuje preventívne svoje Ruslany

Letecká spoločnosť Volga-Dnepr preventívne uzemnila svojich 8 lietadiel Antonov AN124. Stalo sa tak po nehode, ktorá sa stala 13. novembra, keď krátko po vzlete približne vo výške 1000 stôp došlo k poškodeniu motora. Odletujúce súčasti motora poškodili elektrické rozvody lietadla a lietadlo dopadlo na koniec dráhy.
Flickr Search
(Ilustračné foto)

FlyDubai pristáli v Tel Avive

Dubajská letecká spoločnosť FlyDubai uskutočnila inauguračný let na linke Dubai – Tel Aviv. Let uskutočnil Boeing 737-800 registrácie A6-FER. Lety budú operované 2 denne.

Flickr Search

(Ilustračné foto)

 

©2021 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?