Nedeľník 49/2020

Falcon 6X

COMAC C919 pripravený k certifikácii

Návrh nového typu dopravného lietadla s označením C919 od čínskeho výrobcu COMAC je takmer finalizovaný. Síce s oneskorením, nakoľko prvé dodávky pre OTT Airliners (China Eastern) mali byť uskutočnené v roku 2018. Lietadlo s kapacitou pre približne 150 cestujúcich očakáva certifikáciu od CAAC, čínskeho leteckého úradu, na budúci rok.

COMAC C919

COMAC C919

Prvý let MAXu od uzemnenia

V priebehu týždňa sa uskutočnil prvý let MAXu od jeho uzemnenia dňa, ktoré sa udialo 13teho marca 2019. Skúšobný let American Airlines pod číslom AA9750 mal na palube zástupcov médií a iných hostí. Prvý komerčný let je naplánovaný na 29. decembra medzi New Yorkom a Miami. V priebehu budúceho roka očakávajú nasadenie MAXu do prevádzky aj United a Southwest Airlines. Výrobca Boeing sa v dôsledku očakávania intenzívnej publicity počas návratu MAXov do prevádzky rozhodol zaviesť 24-hodinovú „situačnú miestnosť“, ktorá bude monitorovať každý jeden let daného variantu lietadla, a to v globálnom meradle.

Boeing 737 MAX American Airlines

Boeing 737 MAX American Airlines

MAXy pre Ryanair

Je to oficiálne. Irska aerolinka potvrdila objednávku dlhšej verzie MAXu pod označením 737 8-200 s kapacitou až 197 miest. Objednávkou v hodnote deväť miliárd dolárov so 75 objednanými kusmi sa tak stane sa prvým zákazníkom s danou verziou v prevádzke. Celkovo má Ryanair objednaných 210 kusov typu MAX, ktoré budú dodaní v rozmedzí rokov 2021 až 2024, pričom minimálne 50 kusov by malo byť dodaných už na budúci rok.

Ryanair Boeing 737 MAX

Ryanair Boeing 737 MAX

Ultimátum Air France

Francúzsky národný prepravca by rád videl predĺženú verziu typu A220. Pokiaľ by sa koncept A220-500 nepremietol do skutočnosti, letecká spoločnosť bude musieť uvažovať nad inými možnosťami, typ Boeing 737 MAX nevynímajúc.

Embraer v nákladnej verzii

Podľa niektorých zdrojov uvažuje brazílsky výrobca Embraer nad konverzným programom na kargo verziu pre ich E-jety. Stalo by sa tak po dôkladnom prieskumu trhu s nákladnou leteckou dopravou.

Nový Falcon

Vychádzajúca novinka vo svete bizjetov sa bude volať Falcon 6X. Okrem názvu sa vie, že novinka sa pripravovala približne tri roky. Oficiálne bude predstavená 8.decembra o 18:30 SEČ. Online stream z predstavenia nového typu v Bordeaux-Merignac si môžete pozrieť tu. Tešíte sa? My veľmi.

Kalendár 2021

Ešte máme zopár kusov k dispozícii – ten svoj kalendár Airliners. sk na budúci rok si môžete uchmatnúť cez objednávkový formulár na www.airliners.sk/kalendar

Kalendár 2021

Kalendár 2021

©2021 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?