Niki končí

OE-LEF Niki Airbus A320-214

Oblohu opúšťa ďalšia letecká spoločnosť. Niki dnes zrušil všetky svoje lety. Snaha o nájdenie nového investora, ktorý by prevzal túto rakúsku leteckú spoločnosť bola nakoniec neúspešná. Niki je divízia leteckej spoločnosti airberlin, ktorá ešte v polovici augusta vyhlásila insolvenciu. Ihneď po ohláseni insolvencie spoločnosti airberlin sa rozbehli rokovania o prípadnom rozpredaji majetku a divízií. Lufthansa dala ponuku na prevzatie 80 lietadiel a 3000 zamestnancov za celkovú sumu 210 miliónov EUR. Easyjet dal ponuku na prevzatie 25 lietadiel typu Airbus A320 a 1000 zamestnancov. Odpredaj Niki ako divízie airberlinu bol tiež na pretrase. Lufthansa ešte 12. októbra oznámila, že má záujem prevziať časť lietadiel a posádok. Niki sa mala stať súčasťou Eurowings Europe – low cost divízie Lufthansy.

Od včera (13. decembra) to už nie je pravda. Lufthansa „vycúvala“ z tohto obchodu, hlavne pre obavy z toho, že prevzatie leteckej spoločnosti Niki by nebolo schválené Európskou komisiou. Podľa Reuters sa tak stalo aj napriek ponuke, že sa Lufthansa vzdá práv na odletové a príletové sloty po Niki.

Ako výsledok došlo s účinnosťou od včera k zastaveniu všetkých letov a tisícky cestujúcich, ktorí plánovali letieť s Niki, zostali v neistote.

Podľa Frankfurter Allgemeine Zeitung krach postihol približne 40.000 cestujúcich, z ktorých si letenku u Niki s odletom do 27.12.2017 kúpilo približne 15,500 pasažierov a cez cestovné kancelárie 25,500 cestujúcich. Len pre ilustráciu, cestujúci majú celkovo zakúpených približne 350,000 kusov leteniek, ktoré krachom stratili svoju platnosť. Viacero leteckých spoločností ako napríklad TUI ponúkajú klientom leteckej spoločnosti Niki špeciálnu cenu leteniek, aby sa mohli vrátiť zo svojich destinácií.

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

©2018 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Log in with your credentials

Forgot your details?