Nová linka Aegean Airlines Bratislava Atény

Inauguračný let Aegean Airlines Bratislava Atény (c)bts.aero

Na Letisku M. R. Štefánika pribudlo vo štvrtok ďalšie priame letecké spojenie, tentoraz priamo do gréckej metropoly, Atény. Pravidelnú linku odštartovala letecká spoločnosť Aegean, člen aliancie Star Alliance, kde funguje vernostný program Miles+Bonus. Grécka letecká spoločnosť je pri tom považovaná za jednu z najkvalitnejších regionálnych dopravcov a je vysoko oceňovaná za jej letecký servis, ktorý zahŕňa aj možnosť zakúpenia si letenky do biznis triedy.
Priama linka do metropoly Grécka bude prevádzkovaná 2-krát týždenne, v pondelok a vo štvrtok. Po období pandémie sa tak na Letisko M. R. Štefánika vrátila opäť letecká linka, ktorá spojila Bratislavu s Aténami. Toto letecké spojenie bolo pred pandémiou prevádzkované nízkonákladovou leteckou spoločnosťou až do začiatku roka 2020.


Podľa predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Letiska M. R. Štefánika, Ing. Dušana Keketiho je toto spojenie mimoriadne vítané: „Ako člen manažmentu letiska si veľmi cením toto letecké spojenie do gréckej metropoly. Je to výsledok spoločného úsilia priniesť pre cestujúcich možnosť letieť oceňovanou leteckou spoločnosťou. Atény sú zároveň výbornou prestupnou bránou na grécke ostrovy a do ďalších destinácii v Afrike či v Ázii. Na druhej strane je to tiež šanca oživiť turizmus na Slovensku.
Tešíme sa, že na jeseň 2023 sme spustili pravidelnú linku, ktorou spájame Bratislavu a Slovensko s hlavným mestom Grécka, ale zároveň aj s ďalšími destináciami v rámci našej leteckej siete v Európe a na Blízkom východe. Spoločnosť AEGEAN je hrdá na to, že môže spojiť obe krajiny pravidelnou priamou linkou a ponúknuť tak jedinečný zážitok všetkým, ktorí s nami cestujú,“ dodal Ioannis Rasoglou, riaditeľ pre plánovanie siete a partnerstvá s leteckými spoločnosťami, AEGEAN.
Lietať sa bude s novými a modernými lietadlami Airbus A320 a A321neo. Let do Atén trvá približne 2 hodiny. Súčasťou palubného servisu je jedlo a pitie či wifi signál.

Spoločnosť AEGEAN a jej dcérska spoločnosť Olympic Air v roku 2022 prepravili 12,5 milióna cestujúcich. Plán letov na rok 2023 zahŕňa sieť 165 destinácií (30 domácich a 135 medzinárodných) v 46 krajinách, z 10 základňami spoločnosti v Grécku a v zahraničí. Flotila pozostáva zo 76 lietadiel vrátane úplne nových Airbusov A320 a A321 neo. Spoločnosť AEGEAN je členom najväčšej globálnej leteckej aliancie STAR ALLIANCE a v rámci ocenenia Skytrax World Airline Awards bola už 12. rok po sebe a 13-krát za posledných 14 rokov ocenená ako najlepšia regionálna letecká spoločnosť v Európe.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?