Nová prémiová turistická trieda u Austrian Airlines

Austrian Airlines

Letecká spoločnosť Austrian Airlines (AUA) predstavila 5. septembra nový produkt – prémiovú turistickú triedu. Ako bolo ohlásené predstavenstvom leteckej spoločnosti ešte minulý rok – diaľková flotila spoločnosti, zložená z lietadiel typu Boeing 767 (6 kusov) a Boeing 777 (5 kusov), bude v priebehu zimy postupne modifikovaná tak, aby bolo možné na diaľkových letoch spoločnosti od jari 2018 ponúkať vyšší komfort cestovania pri dostupnej cene. Prvý diaľkový Boeing 767 odletel na modernizáciu už včera.  AUA plánuje rozšíriť svoju flotilu o ďalšie diaľkové lietadlo začiatkom budúceho roka – toto bude už štandardne vybavené novou prémiovou triedou.

Prémiová turistická trieda (c) Austrianwings.info

Prémiová turistická trieda (c) Austrianwings.info

Celková hodnota investície je približne 15 miliónov Eur. Z hľadiska úspory nákladov bude produkt založený na rovnakých sedadlách ako predstavila materská Lufthansa ešte na jeseň roku 2014. Sedadlá od spoločnosti ZID budú vybavené elektrickou zásuvkou určenou na nabíjanie elektrických zariadení ako napríklad notebook a USB portom na nabíjanie mobilných telefónov a tabletov. Dotyková obrazovka s uhlopriečkou 12 palcov rozhodne spríjemní lety do vzdialených destinácií. Vzdialenosť medzi sedadlami bude 97 cm, pričom turistická trieda štandardne ponúka vzdialenosť 76 centimetrov. Prémiová ekonomická trieda bude v Boeingu 767 v 3 radoch v konfigurácii 2-2-2 sedadiel. Priestor vznikol zrušením 10 miest v obchodnej a 18 miest v turistickej triede. V prípade Boeingu 777 budú 3 rady sedadiel v konfigurácii 2-4-2 a bolo potrebné uvoľniť 10 miest obchodnej a 20 miest turistickej triedy.

Prémiová turistická trieda v podaní Austrian Airlines nie je iba sedadlo – je to komplexný produkt, ktorý ponúka cestujúcim prémiový komfort za prijateľnú cenu. V prípade zakúpenia letenky má cestujúci nárok na 2 kusy batožiny, každé s hmotnosťou do 23 kg. Aj ponuka jedál bude odlišná od jedál podávaných v turistickej triede.

Zdroj www.austrianwings.info

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?