Nové destinácie a letecké spoločnosti v Prahe

United Airlines Boeing 767-300

Tento týždeň sa na Letisku Václava Havla v Prahe niesol v znamení inauguračných letov. Prvým z nich bol let kazašskej leteckej spoločnosti SCAT Airlines z Nur-Sultan (predtým Astana). Boeing 737 pristál  prvý krát na linke z Nur-Sultanu už v nedeľu. Letisko pripravilo oficiálne uvedenie linky až vo štvrtok.

SCAT Airlines nie je letecká spoločnosť, ktorú je možné vidieť na európskom nebi často. Zameriava sa najmä prevažne na lety v Ázii. Flotila SCAT Airlines sa skladá z 21 lietadiel (10x Boeing 737, 4x Boeing 757, 1x Boeing 767, 6x Bombardier CRJ600). Medzi destinácie, kam SCAT Airlines lietajú sú hlavne mestá v Kazachstane, Uzbekistane, Číne alebo Thajsku. Z európskych miest lieta tento dopravca do Ruska, Ukrajiny a Litvy. Praha sa stala prvou destináciou v strednej a západnej Európe.

Boeingy 737 sa budú v Prahe objavovať v štvrtok a nedeľu. Letisko Praha očakáva, že linku využije približne 24.000 cestujúcich ročne, prevažne z Kazachstanu.

Druhou správou z Prahy je nová linka z letiska Newark Liberty Airport (EWR), ktoré sa nachádza približne 30 kilometrov od centra New Yorku. United Airlines sa pridali k Delta Airlines lietajúcim na letisko New York (JFK) a k American Airlines, ktoré lietajú do Filadelfie (PHL). Boeing 767-300 má kapacitu 214 cestujúcich v 3 triedach. 30 sedadiel v triede United Polaris Business, ktoré je možné sklopiť do vodorovnej polohy, 49 miest v prémiovej ekonomickej triede (United Economy Plus) a 135 miest v ekonomickej triede (United Economy).

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?