Nové spojenie z Bratislavy do Eilatu-Ovdy

Letecká spoločnosť Ryanair otvorila dňa 3.11.2016 nové spojenie medzi Bratislavou a izraelským mestom Eiliat-Ovda.
Letieť tak budete môcť každý štvrtok a nedeľu. Cestujúcich privítali sladkou tortou a certifikátom.

Viac v tlačovej správe letiska Bratislava:

“Na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave dnes privítali prvých cestujúcich z Izraela. Letecká spoločnosť Ryanair, ktorá doposiaľ prevádzkovala z bratislavského letiska letecké linky v rámci Európy, spustila nové spojenie do/z Eilatu-Ovdy v Izraeli – svojej prvej ázijskej destinácie.

Cestujúcich z Blízkeho východu privítali na bratislavskom letisku sladkou tortou a certifikátom zástupcovia Ryanairu, letiska BTS aj izraelského veľvyslanectva.

Linka FR 8303 do izraelského Eilatu (letisko Ovda) odlieta z Bratislavy každý štvrtok a nedeľu o 07.05 hod. s príletom do Eilatu o 11.50 hod. Z Eilatu-Ovdy do Bratislavy sa odlieta v rovnaké dni o 12.15 hod. s príletom do Bratislavy o 15.05 hod.

„S potešením oznamujeme otvorenie novej linky z Bratislavy do Eilatu (Ovdy) ako súčasť našej rozrastajúcej sa siete leteckých spojení z Bratislavy. Počas zimného letového poriadku sme už pridali nové linky do Eilatu (Ovdy), do Leeds Bradford vo Veľkej Británii a do Niš v Srbsku, čo prinesie spolu s ďalšími linkami 1 milión cestujúcich ročne. Pri príležitosti zavedenia novej linky do Eilatu (Ovdy) uvádzame do predaja letenky za ceny od 16,99 €, ktoré si možno rezervovať do pondelkovej polnoci (8. novembra) pre cesty v novembri a decembri. Keďže letenky za takéto nízke ceny sa rýchlo vypredajú, zákazníci by mali čím skôr navštíviť www.ryanair.com, aby ich nezmeškali,“ informovala počas inauguračného letu Olga Pawlonka, marketingová a obchodná zástupkyňa Ryanairu.

Nové letecké spojenie s Izraelom privítal na bratislavskom letisku aj veľvyslanec štátu Izrael na Slovensku Zvi Aviner Vapni. „Dnes sa otvára nový most medzi Slovenskom a Izraelom, ktorý umožní obom národom vzájomne sa spoznať. Je to nová fáza vo vzťahu medzi týmito dvoma krajinami. Slnečný Eilat už teraz čaká na Slovákov počas chladnej zimy. Izraelčanov zase prekvapí a nadchne svojimi krásami Bratislava,” povedal Vapni.

„Letecká spoločnosť Ryanair prevádzkuje pravidelné linky z Letiska Bratislava 11 rokov, od 10. októbra 2005. Dnes sme po 11 rokoch svedkami historického otvorenia prvej linky Ryanairu z Bratislavy do Ázie, keďže doposiaľ táto spoločnosť zabezpečovala letecké spojenia z Bratislavy len v rámci Európy. O linku do Izraela sme sa v rámci obchodných rokovaní dlho snažili, preto sme radi, že ju už slovenskí cestujúci budú mať k dispozícii,” dodal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík. „Zároveň ide už o druhú priamu linku z Bratislavy do Ázie, ktorú môžu cestujúci z Bratislavy využiť počas zimného letového poriadku. Letecká spoločnosť flydubai prevádzkuje priamu linku do Dubaja v ázijských Spojených arabských emirátoch s výhodnou možnosťou prestupných spojení do Bangkoku v Thajsku či Colomba na Srí Lanke a pod.,” uzavrel Trhlík.

Eilat-Ovda je jedným z troch nových leteckých spojení, ktoré pribúdajú tento týždeň z bratislavského letiska po prechode z letného na zimný letový poriadok. Letový poriadok sa menil v nedeľu 30. októbra v súvislosti s prechodom z letného na zimný čas. Okrem pravidelnej leteckej linky z Letiska M. R. Štefánika do Eilatu-Ovdy v Izraeli a späť pribudlo v pondelok 31. októbra spojenie do Nišu v Srbsku a v piatok 4. novembra sa začína lietať z Bratislavy aj do Leeds-Bradford vo Veľkej Británii. Všetky tri nové letecká spojenia, vrátane Eilatu, prevádzkuje letecká spoločnosť Ryanair 2 x týždenne.
Nové letecké spojenie pridá ešte tento rok z letiska v Bratislave aj spoločnosť Wizz Air. Od 17. decembra 2016 spustí priamu linku z Bratislavy do hlavného mesta Ukrajiny – Kyjeva – rovnako s frekvenciou 2 x týždenne, v utorky a v soboty. Wizz Air, ktorý z Bratislavy prevádzkuje od 28. marca 2016 letecké spojenie do Skopje v Macedónsku, pritom oznámil už ďalšie dve nové letecké spojenia aj na rok 2017. Od 27. marca 2017 spustí novú leteckú linku z bratislavského letiska do Tuzly v Bosne a Hercegovine a od 30. júna 2017 pridá aj 4 lety týždenne do poľskej Varšavy.

foto © Airliners.sk M. Suchy

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?