Nový Boeing 777 pre Austrian Airlines

OE-LPF Austrian Airlines {c} Pavel Bencik
OE-LPF (c)Bundesheer

OE-LPF (c)Bundesheer

Flotila diaľkových Boeingov 777 leteckej spoločnosti Austrian Airlines sa včera rozrástla o ďalší prírastok. Boeing 777-200ER registrácie OE-LPF vzlietol na svoj dodávací let z letiska v Hong Kongu, kde sa 4 mesiace podroboval komplexnej prestavbe, aby zodpovedal potrebám a štandardom Austrian Airlines. Vonkajší náter je tématicky upravený k oslave 60. výročia vzniku Austrian Airlines. Prílet lietadla do domovskej krajiny bol o to zaujímavejší, že sa rakúska armáda rozhodla vyslať vrámci tréningu 2 lietadlá typu Eurofighter ako doprovod. Lietadlá sa pripojili k Boeingu nad Klagenfurtom a v spoločnej formácii zotrvali niekoľko minút, počas ktorých mohli vzniknúť úžasné propagačné fotografie.

OE-LPF začalo svoju púť po oblohe v novembri 2001 pod značkou Varig s registráciou PP-VRB. Tu lietal do apríla 2006, keď bol odstavený na letisku v Rio de Janeiro. V nasledujúcom roku si ho prevzala letecká spoločnosť Aeromexico a lietala s ním až do roku 2016.

U Austrian Airlines sa lietadlo pridalo do diaľkovej flotily, ktorá teraz pozostáva z 6 lietadiel typu Boeing 767 a 6 lietadiel typu Boeing 777. Lietadlá obsluhujú napríklad linky do New Yorku, Chicaga, Los Angeles alebo do Bangkoku, Hong Kongu či Shanghaia.

Prílet Boeingu 777-200 Austrian Airlines (c)fr24.com

Prílet Boeingu 777-200 Austrian Airlines (c)fr24.com

Lietadlo kapacity 306 pasažierov je v konfigurácii 3 tried. Obchodná trieda pozostáva z 38 sedadiel, ekonomická tireda plus (+) má 24 sedadiel a „klasická“ ekonomická trieda má 244 sedadiel.

 

 

 

 

foto: Pavel Bencik, Bundesheer

Tags:

©2023 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?