Nový hangár na letisku v Prahe

Nový hangár Czech Airlines Technics

Spoločnosť Czech Airlines Technics (CSAT) zahájila ďalšiu sezónu údržby a opráv lietadiel. V areáli pražského letiska má od tohto roku k dispozícii nový hangár pre traťovú údržbu. Vďaka vybudovaniu priestorov oproti existujúcemu hangáru F sa zvýšila kapacita aj pre ťažkú údržbu lietadiel. Za minulý rok vykonali pracovníci CSAT viac než 120 revízií pre prevažne zahraničné letecké spoločnosti. Do budúcna pripravuje spoločnosť ďalšie investície do nových priestorov a certifikácií na ďalšie typy lietadiel.

Pre potreby traťovej údržby sa rozhodla spoločnosť postaviť v areáli pražského letiska nový hangár. Je možné do neho umiestniť jedno lietadlo typu Boeing 737, Airbus A320 family, prípadne lietadlo typu ATR. Stavba nového hangára “S” začala v septembri 2007 a bola dokončená tento rok. Počas letnej sezóny prešiel úspešne skúšobnou prevádzkou.

Zaujímavosťou je, že spoločnosť CSAT vykonáva údržbu nie len v Českej republike ale aj na Slovensku. Na letisku v Prahe poskytuje CSAT služby viac než 80% leteckých spoločností. CSAT taktiež ponúka tzv. on-wing tím, teda tím mechanikov, ktorí sú pripravení odletieť do ktorejkoľvek destinácie a vyriešiť technický problém na lietadle priamo na letisku.

Ťažká údržba sa vykonáva väčšinou počas zimných mesiacov, keď je vyťaženosť lietadiel nižšia než počas letnej sezóny. V rámci ťažkej údržby sa vykonávajú pravidelné, výrobcom predpísané revízne prehliadky, náročnejšie opravy, modifikácie lietadlových systémov a konštrukcií, výmeny motorov, výmeny podvozkov a modifikácie interiéru kabíny.

Traťová údržba lietadiel sa vykonáva pravidelne (napríklad na dennej alebo týždennej báze) ale aj nepravidelne. Počas nej prebieha celková kontrola lietadla, doplnenie prevádzkových kvapalín, odstránenie drobných závad a dochádza ku kontrole jednotlivých častí lietadla, pri ktorej sa zhodnotí, či je lietadlo v poriadku a je spôsobilé na ďalší let.Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?