OBSE – Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe

Antonov AN148-100EA

Počas uplynulých dní sa konal vo Vysokých Tatrách neformálny summit OBSE, ktorého sa zúčastnilo 56 štátov. Z toho 23 ministrov, 11 štátnych tajomníkov a takmer 300 delegátov. Časť členských štátov pricestovala inými prostriedkami a časť využila aj letisko Poprad-Tatry.

Letisko Poprad-Tatry počas uplynulých dní 8. a 9. júla využilo svoju kapacitu na úplne maximum. Na letisku pristáli lietadlá so Španielska, Bosny a Hercegoviny, Švédska, Kazachstanu, Ruska, Českej republiky, Holandska, Maďarska a Slovenska, kde sa ukázali vládne špeciály Leteckého Útvaru Ministerstva Vnútra Slovenskej Republiky.

Za posledný rok sa tak v Poprade ukázalo množstvo vládnych lietadiel nie len z Európy. Na jeseň sa v Tatrách uskutočnil GLOBSEC Tatra Summit, kam priletelo za jeden deň 13 vládnych delegácií. Týždeň pred ním priletel s Ruským ministrom obchodu Tupolev TU-204 RusJet a počas viacerých stretnutí predstaviteľov krajín V4 do Popradu priletel taktiež vládnej poľský Embraer, Gulfstream alebo nový maďarský Falcon 7X.

To všetko dopomohlo k fantastickým záberom, ktoré vznikli počas uplynulých dní.
Fotky v článku © David Watycha
Fotky Flickr: © David Dolinay / David Watycha

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?