Pandy všade kam sa pozrieš

Sichuan Airline Airbus A350

Láska čínanov k pandám dosiahla novú úroveň. Sichuan Airlines nasadila od 1. decembra na linku Peking – Chengdu nový Airbus A350 registrácie B-301D s livery inšpirovanou pandami.

Sichuan Airlines - Pandia cesta

Sichuan Airlines – Pandia cesta

Aby toho nebolo málo, pandy sú naozaj takmer všade. Od občerstvenia až po posádku. Sichuan Airlines spája pandy s celou cestou. Po príchode na letisko v Chengdu cestujúci odovzdávajú batožinu na check-ine vyzdobenom plyšovými pandami. Počas cesty k odletovej bráne môže cestujúci navštíviť “pandí” salónik s vankúšmi v tvare pandy. Pracovníci leteckej spoločnosti nosia panda-obleky.
Občerstvenie na lete trvajúcom 2,5 hodiny je taktiež tématické.

Sídlo Sichuan Airlines sa nachádza v Chengdu v provincii Sečuán. Provincia je považovaná za domov pánd. Sichuan Airlines ešte v roku 2016 predstavili koncept “Panda Route”, teda pandej cesty. Pri tejto príležitosti si letecká spoločnosť v júli adoptovala pandu s prezývkou “You You”, Práve tá sa stala ambasádorkou pandej cesty a rovnako sa objavila ako ilustrácia na trupe Airbusu A350. Budúci rok plánuje Sichuan Airlines pridať prvú medzinárodnú destináciu – Boston.

Sichuan Airlines má vo flotile 146 Airbusov. Od Airbusu A319, cez A321neo až po A350-900. Letecká spoločnosť objednala aj 20 kusov čínskeho lietadla Comac C919, ktorého prvé kusy majú byť zaradené do komerčnej prevádzky v roku 2021.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?