Photo safari vo Viedni

Keď k nám dorazila pozvánka od Flughafenfreunde Wien, ( čo je občianske združenie fungujúce pri letisku Schwechat ) s názvom Photo Safari tak ma ani nenapadlo že sa o pár dní ocitnem skoro až na dráhe Viedenského letiska s fotoaparátom v ruke. Popis akcie: Návšteva požiarnej stanice 2 a fotenie na ploche – wow.
Po príchode pred Visitair Center sme sa boardli na palubu pristaveného poschodového autobusu a pohli sme sa smerom k hasicskej stanici. Samozrejme nasledovala krátka security kde stacilo ze sme nezapípali pod skenerom a vratili sme sa do autobusu. Občiansky som za celú dobu ani nevytiahol 🙂
Po príchode k hasičskej stanici 2 nám veliteľ stanice porozprával o ich technike a ako fungujú. Na Schwechate sa nachádzajú 2 stanice aby zabezpečili dostatočne rýchly zásah v prípade nehody alebo inej udalosti.
Po prednáške sme sa rozliezli pred stanicu kde nás po stranách čakal opáskovaný priestor kráľovských rozmerov kde sme si mohli pomaly siahnúť na okoloidúce lietadlá po taxovačkách. Všadeprítomná vôňa kerozínu, slnečné počasie, minimálna vzdialenosť od lietadiel … čo viac si môže spotter priať? Azda len ten heathaze keby nebol lebo prvé dve hodiny to bolo utrpenie fotiť na dlhšie vzdialenosti.
Takže po 3 hodinách a odfotených lietadlách ako Asiana Cargo (747), Turkish Airlines (A330), Pegasus (737), LOT (EMB190), Korean ( 777 ), Baltic (735), Brussels(A319), Qatar(787 Dreamliner), Finnair(A320), China Southern Cargo(777F), Jet2(737) a bonusu A310 Taromu sme nasadli nazad do poschoďáku a vybrali sme sa nazad pre Visitair Center a odtiaľ domov.
Verím že podobnú akciu si opäť zopakujeme aj keď mi je jasné že to na našom najväčšom letisku ( BTS-LZIB – Bratislava) určite tak skoro nebude. Lebo to z nejakého dôvodu proste neide, nedá sa, nemôžu a 100 ďalších rôznych dôvodov. Alebo sa mýlim?
24.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?