Portugalský TAP oslávil 72 rokov špeciálnym retro letom

Portugalská letecká spoločnosť TAP (Transportes Aéreos Portugueses) oslavuje 72 rokov od založenia. Letecké spoločnosti majú vo zvyku pri oslavách premalovávať lietadlá, často do retro náterov. Teda do pôvodných náterov, v akých lietali lietadlá aeroliniek v minulosti. Letecká spoločnosť TAP zašla ešte ďalej.

Pre fanúšikov lietania a histórie pripravila nielen retro livery Airbusu A330, ale retro let so všetkým, čo k tomu patrí. Cestujúci letiaci do Toronta tak mohli na chvíľu zažiť zašlú slávu transkontinentálnych letov rokov 70tych. Na palube ich privítali letušky v retro uniformách, ktoré boli dielom francúzskeho návrhára.

Rovnako interiér Airbusu prešiel zmenou. Cestujúci tak mali možnosť na vlastnej koži zažiť to, čo bolo pred 70timi rokmi výsadou len zopár ľudí. Špeciálne menu podávané v obchodnej a turistickej triede, nápoje v retro obaloch a čokoláda značky Regina rozhodne osladila pasažierom dlhý let.

Nie len jedlom je človek živý. TAP nenechal nič na náhodu – výber hudby a filmov bol rovnako tématický. 70te roky v ich plnej kráse.

Zdroj:The DesignAir

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?