Prevodná výška (Transition Altitude)

Pri letoch do zahraničia je veľmi dôležité poznať aká je prevodná výška alebo prevodná hladina v danej krajine, aby sa Vám nestalo, že po preletení hraníc vlietnete nevedomky do priestoru, v ktorom ste pôvodne letieť nechceli. Prinášame Vám preto prehľad prevodných výšok v okolitých štátoch.

Vzhľadom na to, že sú tu aj informácie z iných štátov, nechali sme text v anglickom jazyku.

 

Transition Altitude – altitude at or below which the vertical position of an aircraft is controlled by reference to altitudes.

Transition Level – The lowest flight level available for use above the transition altitude.

 

Slovakia – LZBB

ENR 1.7.2.1.1 Transition altitude is established at 10 000 ft AMSL for entire BRATISLAVA FIR (including TMA).

 

Hungary – LHCC

ENR 2.1.2 The transition altitude specified for the Budapest FIR is 10 000 ft

 

Austria – LOVV

ENR 2.1.4. Transition altitude within FIR Wien is established at 10 000 ft AMSL

 

Czech rep. – LKAA

Transition altitude is the altitude at or below which the vertical position of an aircraft is controlled by reference to altitudes except as stated in ENR 1.7.2.5 c). The transition altitude within all FIR is 5000 ft (1500 m) AMSL, except as stated in ENR 1.7.2.2.2 and 1.7.2.2.3.

1.7.2.2.2 Outside TMA on ATS routes where the published minimum flight altitude exceeds 5000 ft AMSL, the transition altitude for IFR flights is increased to the value identical with this minimum flight altitude.

1.7.2.2.3 Outside TMA in mountainous areas where terrain exceeds 4000 ft (1200 m) AMSL, the transition altitude for all VFR flights and for IFR flights outside ATS routes is increased to an altitude identical to the height 1000 ft (300 m) AGL.

 

Warsaw – EPWW

ENR 1.2 The QNH altimeter setting is obligatory for flights at or below the transition altitude of 6500 ft within the WARSZAWA FIR airspace

 

Lvov – UKLV

 ENR 1.7.1 Common transition altitude 3050m (10 000 ft) is established within airspace of Ukraine.

 

Croatia – LDZO

ENR 1.7.2.1.1 A transition altitude is specified as 9500 ft MSL.

 

(zdroj: AIP jednotlivých štátov)

Upozorňujeme ale, že článok má len informatívny charakter a nie je určený na prevádzkové účely. Obsahuje aj garantované aj negarantované informácie. Preto Vás prosíme,  nepodceňujte Vašu predletovú prípravu.


Vyhlásenie
Airliners.sk,o.z. nie je zodpovedné za žiadne priame, nepriame alebo následné škody spôsobené použitím alebo nedostupnosťou informácií a publikácií, osobitne, ale nie výlučne, za chyby alebo omyly v obsahu internetových stránok Airliners.sk,o.z., alebo za následky spôsobené ich použitím, ani za nesprávny prenos alebo nesprávne použitie, a to aj v prípade, že Airliners.sk,o.z. bolo upozornené na možnosť vzniku takých škôd. Toto obmedzenie sa aplikuje aj v prípade, že zodpovednosť za následky je uplatňovaná na základe zmluvy, úmyselného porušenia alebo na akomkoľvek inom základe.

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?